CHÓR

Chór parafialny

W naszej parafii nie brak zaangażowanych i utalentowanych ludzi. Od 2015 r. działa tu chór parafialny, którego zadaniem jest oprawa muzyczna liturgii. Skład chóru zmieniał się na przestrzeni lat, choć niektórzy jego członkowie świewają niezmiennie od 2015 r. Obecny skład liczy 12 stałych członków. Wszystkie uroczystości parafialne zyskują wyjątkowy charakter dzięki oprawie muzycznej liturgii w wykonaniu chóru. Chór można usłyszeć także podczas mszy świętych w niedziele o godz. 10:00. Do 2022 r. zespół prowadziła p. Anna Broszczyk. Obecnie chór śpiewa pod kierownictwem muzycznym naszego organisty, Michała Laskowskiego.

Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcą swym śpiewem wielbić Pana. Próby chóru odbywają się w każdy piątek o godz. 20:30 w sali Domu Ruchu Światło Życie.

Wydarzenia

Nasz chór parafialny na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Sakralnej w Zgierzu (28.10.2023) otrzymał brązowy dyplom – w kategorii chórów parafialnych zajął pierwsze miejsce. To pierwszy udział chóru w tego rodzaju wydarzeniu.

Gratulujemy!