Ogłoszenia duszpasterskie – XXVII Niedziela Zwykła – 06.10.2024 r.

utworzone przez | 6 paź 2024 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Witamy w naszej parafii: kleryka Jakuba Barczewskiego (który będzie u nas do czerwca) i Johna Paula – świeckiego misjonarza z Malezji.
  2. Dziękujemy za kolejne ofiary na powodzian, które dotarły do nas jeszcze w ostatnich dniach.
  3. Dziękujemy wolontariuszom naszego Parafialnego Zespołu Caritas za przeprowadzenie zbiórki dla potrzebujących naszej parafii, kierownictwu sklepu Sam-Scan za umożliwienie zbiórki, Wam – za wszelką pomoc. Bóg zapłać.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o 17.15.
  5. W przyszłą sobotę (13 X) o godz. 10.00 w kościele – spotkanie dla dzieci komunijnych z kl. 3a i ich rodziców.
  6. W przyszłą niedzielę (13 X) o godz. 12.00 w domu parafialnym – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII i ze szkół średnich. Po spotkaniu zapraszamy kandydatów na mszę św. o godz. 13.00.
  7. Również w przyszłą niedzielę (13 X), ale o godz. 16.00 w kaplicy w domu parafialnym – msza św. w intencji Żywej Róży.  O godz. 17.15 – różaniec fatimski.
  8. W dni powszednie, w godzinach: 18.30 – 19.30 w kościele – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
  9. W zakrystii bądź kancelarii możemy zamawiać wypominki.
  10. Cieszymy się z coraz większej liczby osób świeckich zaangażowanych w prowadzenie różnych dzieł w naszej parafii. Pośród nich są m.in.: Artur i Asia Krygierowie – Wspólnota rodziców modlących się na różańcu za dzieci, Edward i Czesława Wesołowscy prowadzący kiosk parafialny, Asia Kudzin – nabożeństwa I sobót miesiąca i spotkania modlitewne w poniedziałki, Wiesław Kamyszek – spotkanie biblijno-formacyjne we wtorki, kilkunastu wolontariuszy – w Parafialnym Zespole Caritas, Monika, Sebastian  i Olivia Sosnowscy – organizacja zbiórki darów na rzecz powodzian a wraz z innymi parafianami – organizacja festynu parafialnego, panowie z asysty – stale obecni przy parafii (wykonują różne prace na rzecz naszej wspólnoty), p. Monika – odpowiedzialna za kwiaty w naszym kościele. Pojawiają się osoby czytające czytania w dni powszednie i śpiewające psalm. Zapraszamy kolejne osoby, które czynnie chciałyby współtworzyć parafię.
  11. Dziękujemy osobom, które wczoraj przyszły sprzątać świątynie. Bóg zapłać za troskę o to święte miejsce.
  12. Prasa katolicka – w sklepiku.
  13. Na prośbę papieża Franciszka, jutrzejszy dzień (7 – wspomnienie Matki Bożej Różańcowej) będziemy obchodzić jako dzień modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie.