Ogłoszenia duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła – 29.09.2024 r.

utworzone przez | 29 wrz 2024 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Podczas zbiórki ofiar na powodzian zebraliśmy 12.624 zł (w tym w walucie euro).
  2. Jutro ks. Bartek i Sebastian Sosnowski zawożą dary dla powodzian, które były zbierane w domu parafialnym. Zbiórka darów będzie nadal kontynowana.
  3. Przypominamy, że msze święte w dni powszednie są sprawowane o godz.: 7.00, 17.00 i 18.00.
  4. W poniedziałek (30 IX) o godz. 19.00 w domu parafialnym – spotkanie dla rodziców klas II.
  5. We wtorek o godz. 19.00 w domu parafialnym – spotkania, które pomagają nam poznać nauczanie naszego Kościoła w oparciu o Biblię i Katechizm Kościoła Katolickiego. Zapraszamy.
  6. Również od wtorku zaczynamy nabożeństwa październikowe. Będą one sprawowane: w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 17.15. W tym tygodniu, po mszy św. z godz. 18.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.30.
  7. W sobotę (5 X) od godz. 8.00 w sklepie Sam-Scan przy ul. 11 listopada nasz Parafialny Zespół Caritas będzie prowadził zbiórkę darów dla potrzebujących z naszej parafii. Tych, którzy chcieliby wspomóc potrzebujących zachęcamy tego dnia do zakupów w tym sklepie.
  8. W niedzielę (6IX) na godz. 12.00 zapraszamy do domu parafialnego kandydatów do bierzmowania z klas VII. Potem tę młodzież zapraszamy na mszę św. o godz. 13.00.
  9. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca oraz nabożeństwa związane z tymi dniami. W piątek – spowiedź od godz. 6.45. Po porannej mszy św. kapłani udadzą się do chorych. Po południu spowiedź od godz. 17.00.
  10. W zakrystii bądź kancelarii możemy zamawiać wypominki.
  11. Na terenie za kościołem zamontowaliśmy fotowoltaikę. Przed nami – proces uruchomienia jej. Koszt inwestycji – 145.500 zł. Z czego 60%  (87.300 zł) otrzymaliśmy w formie dotacji z WFOŚiGW w Łodzi a 40% mamy spłacić w formie pożyczki na rzecz tego funduszu.
  12. W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, we wtorek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w środę – świętych Aniołów Stróżów, w piątek – św. św. Franciszka z Asyżu, w sobotę – Uroczystość św. – Faustyny – patronki Łodzi.
  13. Prasa katolicka – w sklepiku.