Ogłoszenia duszpasterskie – XXV Niedziela Zwykła – 22.09.2024 r.

utworzone przez | 21 wrz 2024 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. W domu parafialnym trwa zbiórka darów dla powodzian. Szczegóły przy wejściu do domu parafialnego i na fb parafialnym. Dziś po wszystkich mszach świętych, przy wyjściu z kościoła – zbiórka ofiar do puszki na powodzian.
  2. Przypominamy, że msze święte w dni powszednie są sprawowane o godz.: 7.00, 17.00 i 18.00. W piątki – o godz. 7.00, 15.00, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i jedna msza św. wieczorna o godz. 18.00.
  3. W tym tygodniu msze święte o godz. 17.00 – bez kazań. Po nich wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. Jutro (22 IX) podczas adoracji – różaniec w intencji powodzian.
  4. We wtorek o godz. 19.00 powracamy do spotkań, które pomagają nam poznać nauczanie naszego Kościoła w oparciu o Biblię i Katechizm Kościoła Katolickiego. Zapraszamy.
  5. W środę (25 IX) o godz. 19.00 w kościele – spotkanie dla rodziców komunijnych.
  6. W każdy piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym – spotkania formacyjne dla młodzieży, która szuka „czegoś więcej…” i pragnie kontaktu z innymi sensownymi, młodymi ludźmi.
  7. W sobotę o godz. 15.00, we wspomnienie bł. ks. Michała Sopoćko,  zgromadzimy na skrzyżowaniach na koronce do Bożego Miłosierdzia (m.in. przy skrzyżowaniach Zgierska-Jesionowa, Zgierska-Anyżowa, Zgierska-Włókniarzy).
  8. W sobotę, ze względu na ślub nie ma mszy św. o godz. 17.00.
  9. W tym roku szkolnym do bierzmowania przystąpią uczniowie klas VIII i szkół średnich. Ich wszystkich wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę (29 IX) o godz. 12.00 na spotkanie do domu parafialnego. Po spotkaniu przejdziemy do kościoła na mszę św. o godz. 13.00.
  10. Dnia 30 IX o godz. 19.00, również w kościele – spotkanie dla rodziców klas II.
  11. W tym tygodniu obchodzimy m.in. wspomnienie św. ojca Pio. Przypada ono jutro.
  12. W tym roku nabożeństwa październikowe: w dni powszednie – o godz. 17.30, w niedzielę o 17.15.
  13. W zakrystii bądź kancelarii możemy zamawiać wypominki.
  14. Ks. proboszcz z młodzieżą z naszej parafii, ks. Bartek z oazową młodzieżą z naszej archidiecezji wyjechali na weekendowe rekolekcje. Stąd ich nieobecność na mszach świętych niedzielnych.
  15. Prasa katolicka i podręczniki do religii dla klas IV-VIII – w sklepiku.