Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła – 08.09.2024 r.

utworzone przez | 8 wrz 2024 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś o godz. 16.00 w domu parafialnym spotkanie kół żywego Różańca.
  2. Wróciliśmy do sprawowania niedzielnych mszy świętych o godz. 13.00 i 18.00. Nie mamy już mszy św. o godz. 20.00. Na razie, ze względu na braki kadrowe nie jesteśmy w stanie sprawować eucharystii o godz. 20.00.
  3. Przypominamy, że w dni powszednie, pierwsza z mszy świętych popołudniowych jest sprawowana o godz. 17.00 (a nie o 17.30). W piątki msze święte o godz. 7.00, 15.00, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i jedna msza św. wieczorna o godz. 18.00. W tym roku, czasem, może się zdarzyć jeszcze eucharystia w piątek o godz. 17.00. Prosimy więc o sprawdzanie bieżącego rozkładu mszy świętych.
  4. Próby chóru w czwartki o godz. 19.30 w domu parafialnym.
  5. W przyszły piątek po mszy św. z godz. 18.00 – różaniec fatimski.
  6. W każdy piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym – spotkania dla młodzieży.
  7. Miłośników rowerowych wycieczek zachęcamy do udziału w przyszłą sobotę w Tour de Kalonka. Bliższe informacje na plakacie.
  8. Również w przyszłą sobotę obchodzimy piękne Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy do udziału we mszy św. Jest to okazja do oddania czci Krzyżowi Świętemu i szukania siły w tym pięknym chrześcijańskim symbolu miłości i ofiary.
  9. Młodzież z klas VIII i I – ponadgimnazjalnych zapraszamy w przyszłą niedzielę (i w kolejne niedziele) na mszę św. o godz. 13.00. Dnia 29 IX udział młodzieży we mszy św. poprzedzony będzie spotkaniem o godz. 12.00 w domu parafialnym.
  10. W przyszła niedzielę – pooazowy, diecezjalny dzień wspólnoty. Początek o godz. 14.30. Eucharystia o godz. 18.00.
  11.  Dziękujemy osobom, które wczoraj posprzątały kościół. Dziękujemy im za piękną troskę o nasz kościół, za to, że traktują go jako swój dom i zarazem jako miejsce święte.
  12. Dziękujemy za to, że przez modlitwę, pracę i ofiary współtworzycie naszą parafię. Bóg zapłać.
  13. Ks. Paweł Pęczek z Par. Najświętszego Sakramentu organizuje w październiku pielgrzymkę do Medjugorie. Plakaty i ulotki – w kruchcie.
  14. Prasa katolicka – w sklepiku.