Ogłoszenia duszpasterskie – XVIII Niedziela Zwykła – 04.08.2024 r.

utworzone przez | 4 sie 2024 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Witamy pośród nas ks. Kamila Bielickiego, który do 19 sierpnia będzie posługiwał w naszej parafii.
  2. Do końca sierpnia mamy letni rozkład mszy świętych. W niedziele nie ma mszy św. o godz. 13.00 i 18.00. Jest za to msza św. o godz. 20.00. W dni powszednie nie ma mszy św. o godz. 17.30. Przez cały rok celebrujemy eucharystię w piątki o godz. 15.00. W okresie wakacyjnym kancelaria – czynna tylko po południu (16.00-17.30), a w sobotę – do południa (9.00-10.00).
  3. Zachęcamy do udziału w Pieszej Łódzkiej Pielgrzymce, która 21 VIII wyruszy na Jasną Górę. Zapisy już wkrótce – w kościele MB Zwycięskiej przy ul. Łąkowej.
  4. We wtorek (6 VIII) przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Zachęcamy do udziału tego dnia we mszy św. (7.00 i 18.00). W tym tygodniu jeszcze obchodzimy: w czwartek (8 VIII) – wspomnienie św. Dominika, w piątek (9 VIII) – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – męczennicy i patronki Europy, w sobotę – Święto św. Wawrzyńca – diakona i męczennika.
  5. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii – w formie tradycyjnej i przez przelew na konto. Bóg zapłać.
  6. W kiosku są do nabycia tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny”.
  7. Swoja posługę w charakterze zakrystianki kończy w naszej parafii s. Margita. Będzie u nas jeszcze przez kilka dni. Za niedługo rozpocznie pracę w parafii w Łapach na Wschodzie Polski. Siostrze Margicie dziękujemy za codzienną posługę w naszej parafii, za jej troskę o czystość w kościele, dbanie o szaty liturgiczne, obrusy ołtarzowe i wiele innych rzeczy. Także za kontakt z parafianami. Bóg zapłać. I życzymy doświadczania Bożej opieki i ludzkiej życzliwości w nowym miejscu.