Ogłoszenia duszpasterskie – XV Niedziela Zwykła – 14.07.2024 r.

utworzone przez | 14 lip 2024 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. W lipcu i sierpniu mamy letni rozkład mszy świętych. W niedziele nie ma mszy św. o godz. 13.00 i 18.00. Jest za to msza św. o godz. 20.00. W dni powszednie nie ma mszy św. o godz. 17.30. Przez cały rok celebrujemy eucharystię w piątki o godz. 15.00. W okresie wakacyjnym kancelaria – czynna tylko po południu (16.00-17.30), a w sobotę – do południa (9.00-10.00).
  2. W najbliższych tygodniach, w dni powszednie, będzie posługiwał w naszej parafii tylko jeden kapłan. Dlatego nie będzie możliwa spowiedź w trakcie mszy św. Do spowiedzi zapraszamy więc 20 min przed mszą św., nie w ostatniej chwili, tak aby 5 minut przed eucharystią kapłan mógł udać się do zakrystii.
  3. Dziś o godz. 17.00 w kościele – spotkanie dla Żywej Róży.
  4. We wtorek (16 VII) obchodzimy wspomnienie NMP z Góry Karmel. Tego dnia modlimy się za całą Rodzinę Karmelitańską, szczególnie za: Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus, Siostry Karmelitanki Bose, Ojców Karmelitów Bosych, osoby należące do III Zakonu Karmelitańskiego.
  5. Dziękujemy osobom, które w ciągu roku sprzątały naszą świątynię. Dziękujemy za Waszą miłość do miejsca świętego, w którym spotykamy się na modlitwę. Gdyby ktoś chciał pomóc w sprzątaniu, może zapisać się na listę. Znajdziecie ją na tablicy ogłoszeń obok sklepiku.
  6. Dziękuję osobom, które w minionym tygodniu pomagały przy kościele: panom –  Edwardowi, Andrzejowi i Tomaszowi Wesołowskim, Jerzemu Przybylskiemu za zajęcie się oświetleniem w kościele, panu Piotrowi Stachurskiemu za prace naprawcze przy kościele, panom Tomaszowi Wesołowskiemu i Łukaszowi Zytce za skoszenie trawy za kościołem i wokół budynków parafialnych, panu Tomaszowi Duchnowskiemu i dwom paniom z parafii za pomoc przy usuwaniu chwastów. Nadal potrzebujemy kogoś kto zechciałby oczyścić z chwastów górkę za kościołem, na której znajduje się figura Matki Bozej.
  7. W kiosku są do nabycia tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny”.