Ogłoszenia duszpasterskie – IX Niedziela Zwykła – 02.06.2024 r.

utworzone przez | 2 cze 2024 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy przygotowaniu ołtarzy i trasy na Boże Ciało, dziewczynkom za sypanie kwiatkami, chłopcom za posługę podczas procesji. Do najbliższego czwartku trwamy w Oktawie Bożego Ciała.
  2. Zapraszamy na nabożeństw czerwcowe. Są one sprawowane:
    • w niedziele o godz. 17.15
    • w pozostałe dni – po mszy św. wieczornej z godz. 18.00
  3. Podczas Oktawy Bożego Ciała – po nabożeństwie czerwcowym – procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  4. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji, tego dnia, nie obowiązuje nas post.
  5. W tym tygodniu przypadają: I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek – spowiedź od godz. 6.45. Po porannej mszy św. (ostatni raz przed wakacjami) kapłani udadzą się do chorych. Po południu – spowiedź od godz. 17.00.
  6. W najbliższych dniach obchodzimy rocznice święceń naszych kapłanów: w czwartek – ks. Sławka, w piątek – ks. proboszcza, w niedzielę – ks. Stefana. W czwartek o godz. 18.00 – msza św. w intencji Adama i Barbary Przepałkowskich z okazji 65 rocznicy ślubu. Prosimy o modlitwę w intencji wszystkich jubilatów.
  7. Od piątku do niedzieli, w domu ruchu, będzie trwał kurs na wychowawcę i kierownika kolonijnego. Bliższe informacje – u ks. Bartka.
  8. Zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu na festyn parafialny. Odbędzie się on 16 czerwca 2024r. Rozpoczniemy go mszą św. o godz. 13.00. Po eucharystii zapraszamy na obiad (zupę, grill itd). Zachęcamy do przynoszenia do zakrystii lub kancelarii niezniszczonych przedmiotów na loterię fantową. Odbędzie się również konkurs ciast. Prosimy więc o przynoszenie ciast i o umieszczenie przy nich swojego imienia i nazwiska. W najbliższą środę (5 VI) o godz. 19.00 w domu parafialnym – spotkanie organizacyjne w sprawie festynu. Gdyby ktoś chciał się włączyć do pomocy w przygotowaniach, zapraszamy do udziału w spotkaniu.
  9. Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła. W ostatnich tygodniach brakuje chętnych do tego. Gdyby ktoś mógł się zapisać do takiej posługi, listę znajdzie w gablocie przy sklepiku.
  10. Prasa katolicka – w zakrystii.