Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (VIII Niedziela Wielkanocna) – 19.05.2024 r.

utworzone przez | 19 maj 2024 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś o godz. 10.00 i 11.30 dzieci po raz pierwszy przystąpią do komunii św. Od jutra zapraszamy te dzieci do udziału w białym tygodniu. Dzieci przychodzą na mszę św. o godz. 18.00 i potem zostają na nabożeństwie majowym. W białym tygodniu dzieci nadal siedzą z rodzicami. Jutro po nabożeństwie – poświęcenie pamiątek i zdjęcia dzieci z kl. 3c, we wtorek – kl. 3d. Dzieci z wszystkich klas komunijnych zapraszamy do udziału we mszy świętej i w procesji na Boże Ciało.
  2. Zapraszamy na koncert ku czci św. Jana Pawła II – dziś o godz. 16.30.
  3. Na nabożeństwa majowe zapraszamy:
    • w niedziele o godz. 17.15
    • w pozostałe dni – po mszy św. wieczornej z godz. 18.00
  4. Jutro – Święto NMP Matki Kościoła – prosimy o modlitwę za Kościół. W czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  5. W czwartek (23 V) pielgrzymka dzieci komunijnych do Lichenia. Dzieci, które nie jadą, przychodzą do kościoła.
  6. W przyszłą niedzielę (26 V) o godz. 10.00 – rocznica I komunii świętej. O godz. 11.30 – jak zwykle – msza święta z udziałem dzieci (już bez I komunii św.). spowiedź dla dzieci rocznicowych: w piątek o 17.00 i w sobotę o 9.00.
  7. Rozpoczynamy przygotowania do Bożego Ciała. Trasa – taka, jak w ubiegłym roku. I ołtarz przygotowują rodzice komunijni, II – Domowy Kościół, III – wolontariusze parafialnej Caritas, IV – Żywa Róża.
  8. Zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu na festyn parafialny. Odbędzie się on 16 czerwca 2024r. Rozpoczniemy go mszą św. o godz. 13.00. Po eucharystii zapraszamy na obiad (zupę, grill itd). Zachęcamy do przynoszenia do zakrystii lub kancelarii niezniszczonych przedmiotów na loterię fantową. Prosimy również o przynoszenie ciast, które wolontariusze naszej parafialnej Caritas będą rozprowadzać aby zdobyć fundusze dla potrzebujących. Ponieważ organizujemy konkurs ciast, prosimy aby ciasta były „podpisane”. Jeśli można prosić, to również pokrojone.
  9. Prasa katolicka – w zakrystii. Dziś sklepik jest zamknięty