Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna – 05.05.2024 r.

utworzone przez | 5 maj 2024 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe:
    • w niedziele o godz. 17.15
    • w pozostałe dni – po mszy św. wieczornej z godz. 18.00
  2. W tym tygodniu próby dzieci komunijnych odbędą się o godz. 19.00. Dla kl. 3a – w poniedziałek i środę, dla 3b – we wtorek i czwartek. Poprosimy o modlitwę za te dzieci, które już wkrótce przystąpią do I spowiedzi św. i I komunii św.
  3. W środę obchodzimy Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika – patrona Polski.
  4. W sobotę zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce z łódzkiej katedry do Sanktuarium św. Antoniego w Łagiewnikach.
  5. W najbliższą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia o godz. 10.00 do I komunii św. przystąpią dzieci z kl. 3a, o godz. 11.30 – dzieci z kl. 3b. O godz. 16.30, w domu parafialnym – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII.
  6. Dnia 13 maja, po mszy św. z godz. 18.00 – procesja z różańcem fatimskim.
  7. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w sobotę 18 maja (godz. 18.00 – msza św., następnie – nabożeństwo majowe, wieczór uwielbienia).
  8. W niedzielę 19 V o godz. 16.30 – koncert naszego chóru parafialnego ku ci św. Jana Pawła II. Koncert wzbogacony będzie o ukazanie drogi jego życia i świętości.
  9. Znamy już datę festynu parafialnego. Odbędzie się on 16 czerwca 2024r. Rozpoczniemy go mszą św. o godz. 13.00. Po eucharystii zapraszamy na obiad (zupę, grill itd). Zachęcamy do przynoszenia do zakrystii lub kancelarii niezniszczonych przedmiotów na loterię fantową.
  10. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii – składane w sposób tradycyjny lub przez przelew na konto.
  11. Na tablicy ogłoszeń obok sklepiku znajdziemy listę dla osób, które chciałyby zapisać się na jakąś sobotę do sprzątania kościoła. Dziękujemy tym, którzy sprzątali naszą świątynię do tej pory i z góry dziękujemy tym, którzy to uczynią w przyszłości.
  12. Rozpoczyna się czas egzaminów maturalnych. Pamiętajmy w modlitwie o tegorocznych maturzystach.
  13. Prasa katolicka – w sklepiku.