Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna – 28.04.2024 r.

utworzone przez | 28 kwi 2024 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś o godz. 16.30 w domu parafialnym – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII.
  2. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Będą one sprawowane:
    • w niedziele o godz. 17.15
    • w pozostałe dni – po mszy św. wieczornej z godz. 18.00
  3. W najbliższą środę i w czwartek kolejność modlitw będzie nieco inna z racji na przygotowania do odpustu parafialnego. Po mszy św. z godz. 18.00 – różaniec w intencji Ojczyzny. Po modlitwie różańcowej – nabożeństwo majowe, a następnie adoracja w ciszy do godz. 20.00.
  4. W piątek obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski – to dzień odpustu w naszej parafii. Msze święte będziemy sprawować o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 12.00 (suma odpustowa) i 18.00. Nie będzie mszy św. o godz. 15.00. Sumie odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. Andrzej Chmielewski – proboszcz z Par. św. Katarzyny w Zgierzu. W piątek nie obowiązuje nas post.
  5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek – spowiedź podczas mszy świętych. Ze względu na przypadający w piątek odpust, kapłani nie dotrą do chorych przed południem i ustalą z nimi inne terminy wizyt.
  6. Znamy już datę festynu parafialnego. Odbędzie się on 16 czerwca 2024r; rozpoczniemy mszą św. o godz. 13.00. Po eucharystii zapraszamy na obiad (zupę, grill itd). Zachęcamy do przynoszenia do zakrystii lub kancelarii niezniszczonych przedmiotów na loterię fantową.
  7. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii – składane w sposób tradycyjny lub przez przelew na konto.
  8. Na tablicy ogłoszeń obok sklepiku znajdziemy listę dla osób, które chciałyby zapisać się na jakąś sobotę do sprzątania kościoła. Dziękujemy tym, którzy sprzątali naszą świątynię do tej pory i z góry dziękujemy tym, którzy to uczynią w przyszłości.
  9. Zbliża się czas egzaminów maturalnych. Pamiętajmy w modlitwie o tegorocznych maturzystach.
  10. Prasa katolicka – w sklepiku.