Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31.03.2024 r.

utworzone przez | 31 mar 2024 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś i jutro – msze święte wg porządku niedzielnego – czyli o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.
  2. Do przyszłej niedzieli trwamy w Oktawie Wielkanocnej (w najbliższy piątek nie ma postu) i Nowennie przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Codziennie o godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia. Gdyby któregoś dnia nie dotarł kapłan, prosimy wiernych świeckich o poprowadzenie modlitwy.
  3. W czwartek (4 IV) o godz. 18.00 ks. bp Ireneusz Pękalski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Prosimy o modlitwę w intencji naszej młodzieży.
  4. Skarbonki z jałmużną wielkopostną możemy składać przy ołtarzy św. Faustyny (obecnie jest tam ciemnica).
  5. W sklepiku jest do nabycia prasa katolicka.
  6. Na tablicy ogłoszeń obok sklepiku znajdziemy listę dla osób, które chciałyby zapisać się na jakąś sobotę do sprzątania kościoła. Dziękujemy tym, którzy sprzątali naszą świątynię do tej pory i z góry dziękujemy tym, którzy to uczynią w przyszłości.
  7. Cieszymy, że się z osób, które wzięły udział w rekolekcjach wielkopostnych, z ogromnej liczby dzieci i młodzieży, która przystąpiła do spowiedzi podczas rekolekcji dla SP 122.
  8. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali naszą wspólnotę i naszą świątynię do świąt wielkanocnych: zakrystiance – s. Margicie, p. organiście Michałowi i chórowi parafialnemu, dziękuję lektorom, ministrantom i kandydatom do LSO, kl. Dawidowi, Państwu Czesławie i Edwardowi Wesołowskim za ofiarną posługę w sklepiku parafialnym, p. Monice Miłosz za przygotowanie dekoracji na Niedzielę Palmową, do ciemnicy i Grobu Pańskiego, p. Kasi, która ją wspomagała, panom z asysty parafialnej, który na co dzień troszczą się o świątynię, p. Mariuszowi Rzepeckiemu i p. Maćkowi za pomoc przy Grobie Pańskim.
    Serdecznie dziękujemy Państwu Kosowskim za ofiarowanie cisów do Grobu Pańskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się przy sprzątaniu kościoła – także na święta – również rodzinom z dziećmi i młodzieżą. W imieniu ks. Bartka, i swoim dziękuję ks. Adamowi Pawlakowi i Marysi Tomczak za poprowadzenie rekolekcji Triduum dla młodzieży oazowej, dziękuję naszym kapłanom za ofiarną służbę w parafii.