Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa (VI Niedziela Wielkiego Postu) – 24.03.2024 r.

utworzone przez | 24 mar 2024 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś w kościele: o godz. 16.30 – koncert pieśni pasyjnych, o 17.15 – gorzkie żale.
  2. Od jutra do środy będziemy spowiadać podczas mszy świętych porannych, wieczornych i po wieczornych mszach świętych do godz. 19.00, a jeśli będzie potrzeba – dłużej. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek wszyscy kapłani będą uczestniczyć w wieczornych nabożeństwach dlatego wtedy nie będzie spowiedzi.
  3. Triduum Święte zaczynamy w Wielki Czwartek mszą św. o godz. 18.00. W Wielki Piątek o godz. 14.30 – droga krzyżowa. Po niej – koronka do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Meki Pańskiej – o godz. 18.00. W Wielką Sobotę w godzinach: 9.00 – 16.30 będziemy święcić pokarmy wielkanocne (w tym czasie będzie możliwość spowiedzi). O godz. 20.00 – wigilia paschalna (uroczysta msza święta otwierająca okres Zmartwychwstania Pańskiego). Po niej – procesja rezurekcyjna, a potem agapa w domu parafialnym (można przynieść odrobinę ciasta).
  4. W piątek i sobotę zapraszamy do kościoła: o godz. 8.00 na jutrznię z godziną czytań, o 12.00 – na modlitwę południową. W sobotę – kancelaria będzie nieczynna.
  5. W niedzielę i poniedziałek wielkanocny – msze święte wg porządku niedzielnego. Przypominamy, że Wielkanoc nie ma mszy św. o godz. 6.00, a pierwsza eucharystia będzie sprawowana o godz. 7.00
  6. W sklepiku możemy nabyć świece wielkanocne, pracę katolicką i książki opisujące Triduum Święte.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone za palemki przygotowane przez naszą młodzież i ministrantów. Zasilą one ich budżet, z którego korzystają m.in. przy okazji swoich wyjazdów.
  8. Na tablicy ogłoszeń obok sklepiku znajdziemy listę dla osób, które chciałyby zapisać się na jakąś sobotę do sprzątania kościoła. Dziękujemy tym, którzy sprzątali naszą świątynię do tej pory i z góry dziękujemy tym, którzy to uczynią w przyszłości.