Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024 r.

utworzone przez | 17 mar 2024 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Dzisiaj – nauki rekolekcyjne podczas każdej mszy św. Od poniedziałku do środy – nauki rekolekcyjne po mszy św. z godz. 7.00, podczas mszy św. o godz. 12.00 i 18.00. O godz. 19.30 – liturgia Słowa z homilią (bez mszy św.), a następnie – wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odstępstwem od wspomnianego programu będzie poniedziałkowy wieczór. Tego dnia o godz. 18.00 nie będzie eucharystii. Będzie natomiast nabożeństwo pokuty i pojednania ze spowiedzią.
    Od poniedziałku do środy, w godzinach 9.00-11.30 będą rekolekcje dla uczniów.
  2. Ze względu na chorych będziemy transmitować msze św. niedzielą o 10.00, a w poniedziałek, wtorek, środę – nabożeństwo, msze święte o godz. 18.00
  3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych – dzisiaj o godz. 16.30, w przyszłą niedzielę – wcześniej – o 15.00, ponieważ o 16.30 będziemy mieli koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu naszego chóru parafialnego. Po koncercie – gorzkie żale.
  4. Wczoraj rozpoczęła się nowenna w intencji naszej Ojczyzny. Potrwa do 24 marca. Polega na odmówieniu Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i wybranej przez siebie modlitwy za Ojczyznę.
  5. We wtorek obchodzimy Uroczystość św. Józefa – patrona naszej archidiecezji.
  6. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Młodzież i ministranci będą rozprowadzać palemki przed kościołem.
  7. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na:
    • drogę krzyżową – w piątki o godz. 14.30, 16.45 (z udziałem dzieci), 18.30.
    • gorzkie żale – w niedziele o godz. 17.15
  8. Prasa katolicka i świece na Wielkanoc – w kiosku parafialnym.
  9. Wychodząc z kościoła możemy:
    • przy krzyżu do adoracji – złożyć ofiarę na jałmużnę lub do Groby Pańskiego
    • do puszki – ofiarę na Fundusz Ochrony Życia
  10. Na tablicy ogłoszeń obok sklepiku znajdziemy listę dla osób, które chciałyby zapisać się na jakąś sobotę do sprzątania kościoła. Dziękujemy tym, którzy przy towarzyszeniu s. Margity sprzątali naszą świątynię do tej pory i z góry dziękujemy tym, którzy to uczynią w przyszłości.