AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu – 03.03.2024 r.

utworzone przez | 3 mar 2024 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek miesiąca. Pamiętajmy o modlitwie o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 2. We wtorek o godz. 19.00 w kościele – spotkanie dla rodziców klas II.
 3. Podczas Wielkiego Postu biskupi, a z nimi wierni z naszej archidiecezji, nawiedzają różne kościoły nazywane stacyjnymi. W czwartek takim kościołem będzie nasza świątynia. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00 pod przewodnictwem bpa Ireneusza Pękalskiego.
 4. W przyszłą sobotę o godz. 10.00 w kościele – spotkanie dla dzieci komunijnych z kl. 3D i ich rodziców.
 5. Już dziś zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu na udział w parafialnych rekolekcjach wielkopostnych, które poprowadzą ojcowie franciszkanie z Chorzowa. Początek rekolekcji w V niedzielę Wielkiego  Postu (17 III).
 6. W Niedzielę Palmową (24 III) zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu naszego chóru parafialnego.
 7. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na:
  • drogę krzyżową – w piątki o godz. 14.30, 16.45 (z udziałem dzieci), 18.30. W najbliższy piątek drogę krzyżową o godz. 18.30 poprowadzą Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus z ul. Złocieniowej
  • gorzkie żale – w niedziele o godz. 17.15
 8. Prasa katolicka – w kiosku parafialnym. 
 9. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na misje.
 10. Z ofiar na ogrzewanie kościoła zebraliśmy 9 tys. zł. Bóg zapłać.
 11. Ze spraw gospodarczych – w ostatnim czasie udało się: zamontować barierki do bocznych wyjść z kościoła, barierki  z północnej i wschodniej strony domu parafialnego, okna i kaloryfery w toalecie przy zakrystii, dodatkowy kaloryfer w kaplicy w domu parafialnym, oświetlenie wokół domu parafialnego i plebanii, przygotować urządzenie do traktorka do sypania piachu i soli na wypadek zimy, wymienić 4 kilometry uszczelek w domu parafialnym i plebanii.
 12. W kruchcie kościoła znajdziemy papierowe skarbonki do jałmużny wielkopostnej. Taką jałmużnę możemy również złożyć do skrzynki przy krzyżu wystawionym do adoracji przy wejściu do kościoła. Druga taka skrzyneczka przy krzyżu jest przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 13. Na tablicy ogłoszeń obok sklepiku znajdziemy listę dla osób, które chciałyby zapisać się na jakąś sobotę do sprzątania kościoła. Dziękujemy tym, którzy przy towarzyszeniu s. Margity sprzątali naszą świątynię do tej pory i z góry dziękujemy tym, którzy to uczynią w przyszłości.