AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2024 r.

utworzone przez | 25 lut 2024 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dziś o godz. 16.30 w domu parafialnym – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII. W przyszłym tygodniu nie ma spotkania dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
 2. W tym tygodniu obchodzimy I piątek i I sobotę miesiąca oraz nabożeństwa związane z tymi dniami. W piątek spowiedź od 6.45. Po mszy porannej kapłani udadzą się do chorych. Po południu spowiedź od godz. 17.30.
 3. W przyszłą sobotę o godz. 9.00 w kościele – spotkanie dla dzieci komunijnych z kl. 3C i ich rodziców.
 4. Dnia 5 marca o godz. 19.00 w kościele – spotkanie dla rodziców klas II.
 5. Dnia 7 marca 2024r. o godz. 18.00 przybędzie do nas bp Ireneusz Pękalski w ramach nawiedzania kościołów stacyjnych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Już dziś zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu na udział w parafialnych rekolekcjach wielkopostnych, które poprowadzą ojcowie franciszkanie z Chorzowa. Początek rekolekcji w V niedzielę Wielkiego  Postu (17 III).
 7. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na:
  • drogę krzyżową – w piątki o godz. 14.30, 16.45 (z udziałem dzieci), 18.30. W najbliższy piątek drogę krzyżową o godz. 18.30 poprowadzą Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus z ul. Złocieniowej
  • gorzkie żale – w niedziele o godz. 17.15
 8. Prasa katolicka – w kiosku parafialnym. 
 9. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii: czy to w formie tradycyjnej czy poprzez przelew na konto. Bóg zapłać.
 10. W kruchcie kościoła znajdziemy papierowe skarbonki do jałmużny wielkopostnej. Znajdziemy tam również kącik naszej parafialnej Caritas z numerem konta, na które możemy przelać ofiary na rzecz ubogich z naszej parafii (10 1020 3408 0000 4302 0541 3721)
 11. Na tablicy ogłoszeń obok sklepiku znajdziemy listę dla osób, które chciałyby zapisać się na jakąś sobotę do sprzątania kościoła. Dziękujemy tym, którzy przy towarzyszeniu s. Margity sprzątali naszą świątynię do tej pory i z góry dziękujemy tym, którzy to uczynią w przyszłości.