Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła – 11.02.2024 r.

utworzone przez | 11 lut 2024 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś nie ma spotkania dla zelatorek i kół Żywego Różańca
  2. W tym tygodniu, w Środę Popielcową, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły (co do jakości i co do ilości – 3 posiłki, w tym jeden do syta). W Środę Popielcową – msze święte o godzinie: 7.00, 9.00, 16.30, 18.00, 19.30.
  3. Wielki Post to czas wyciszenia i modlitwy, szukania sposobności do tego, aby więcej pobyć z Panem Bogiem. Już dziś zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu na udział w parafialnych rekolekcjach wielkopostnych, które poprowadzą franciszkanie z Chorzowa. Początek rekolekcji w V niedzielę Wielkiego  Postu (17 III).
  4. W okresie Wielkiego Postu towarzyszą nam szczególne nabożeństwa:
    • droga krzyżowa – w piątki o godz. 14.30, 16.45 (z udziałem dzieci), 18.30
    • gorzkie żale – w niedziele o godz. 17.15
  5. w Środę Popielcową przy wyjściu z kościoła będziemy mogli złożyć ofiary na rzecz osób najbardziej poszkodowanych wojną na Ukrainie.
  6. W przyszłą sobotę (17 II) o godz. 10.00 w kościele – spotkanie dla dzieci komunijnych z kl. 3A i ich rodziców.
  7. W przyszłą niedzielę (18 II) o godz. 16.30 w domu parafialnym spotkanie dla kandydatów do bierzmowania ze szkół średnich.
  8. Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus zapraszają rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym do prowadzonego przez siostry Niepublicznego Przedszkola przy
    ul. Złocieniowej 38A na „Dzień otwarty”, który odbędzie się 21 lutego
    w godzinach: 16.30-17.30. Więcej informacji – na plakacie i ulotkach znajdujących się w gablocie w kruchcie kościoła. Po mszy świętej z godz. 11.30 s. Zacharia może udzielić więcej informacji dla zainteresowanych.
  9. Prasa katolicka – w kiosku parafialnym.
  10. Na tablicy ogłoszeń obok sklepiku znajdziemy listę dla osób, które chciałyby zapisać się na jakąś sobotę do sprzątania kościoła. Dziękujemy tym, którzy sprzątali naszą świątynię do tej pory i z góry dziękujemy tym, którzy to uczynią w przyszłości.