Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny – 31.12.2023 r.

utworzone przez | 31 gru 2023 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Jutro obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte – tak jak w niedzielę. Jest to święto nakazane co oznacza, że tego dnia powinniśmy uczestniczyć we mszy św. Zachęcamy do udziału w eucharystii także po to, aby na początku roku zawierzyć Matce Bożej siebie i swoich bliskich.
  2. W sobotę obchodzimy Święto Trzech Króli. Tego dnia msze święte – jak w niedzielę. Przed wejściem do kościoła będzie można nabyć u młodzieży i ministrantów kredę wspomagając ich przed wyjazdem na ferie. O 16.45 w Par. Najświętszego Sakramentu (Radogoszcz Wschód) – koncert kolęd m.in. w wykonaniu naszego chóru
  3. Za tydzień – Niedziela Chrztu Pańskiego – piękne święto, które zwraca uwagę na ważny moment w życiu Jezusa. Tego dnia:
    • o godz. 16.00 kolędowanie Dzieciątku u sióstr karmelitanek przy ul. Złocieniowej
    • o godz. 16.30 w domu parafialnym – spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół średnich
    • o godz. 17.00 w naszym kościele – koncert kolęd. Będzie on miał wymiar charytatywny (będzie można wesprzeć ofiary wojny w Strefie Gazy)
  4. W tym tygodniu przypadają również: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek – spowiedź od godz. 6.45. Po porannej eucharystii kapłani udadzą się do chorych. Po południu – spowiedź od godz. 17.30.
  5. W poniedziałek 8 I o godz. 19.00 w domu parafialnym – spotkanie biblijno-formacyjne.
  6. Prasa katolicka – w kiosku parafialnym.
  7. Na tablicy ogłoszeń obok sklepiku znajdziemy listę dla osób, które chciałyby zapisać się na jakąś sobotę do sprzątania kościoła. Dziękujemy tym, którzy sprzątali naszą świątynię do tej pory i z góry dziękujemy tym, którzy to uczynią w przyszłości.
  8. Prosimy o zamykanie przeszklonych drzwi (pomiędzy kruchtą a kościołem). Kościół jest ogrzewany.
  9. Wracamy do odwiedzania wiernych w ramach wizyt duszpasterskich (tzw. kolędy). W tym okresie nie ma mszy św. o godz. 17.30.