Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu – 24.12.2023 r.

utworzone przez | 24 gru 2023 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w roratach.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy w ciągu roku posługują w naszej parafii.: s. Margicie naszej zakrystiance, p. Monice. Dziękujemy im także za troskę o dekorację w świątyni. Dziękujemy organiście – p. Michałowi, chórowi, s. Zacharii i Justynie Broszczyk oraz scholce dziecięcej, liturgicznej służbie ołtarza, p. Czesi, p. Edkowi i panom z asysty, którzy na co dzień dbają o naszą świątynię, osobom, które odśnieżały teren przed kościołem, sprzątały świątynię, osobom, które sprzątały dom parafialny, które ustawiały szopkę i obsadzały choinki oraz zakładały na nich lampki. Dziękujemy wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób posługują w naszej parafii prowadząc spotkania czy służąc innym. Dziękuję kapłanom – w okresie adwentu – szczególnie za posługę spowiadania. Bóg zapłać.
  3. Dziś – spowiedź podczas każdej mszy św. Nie ma dziś mszy św. o godz. 18.00
  4. Zapraszamy na pasterkę o północy. W I i II dzień świąt – msze święte tak jak w każdą niedzielę: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00.
  5. W przyszłą niedzielę (31 XII) przedstawię sprawozdanie z funkcjonowania parafii.
  6. Także w przyszłą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny. Tego dnia na wszystkich mszach świętych będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
  7. Do 1 stycznia, które jest świętem nakazanym, trwa oktawa Bożego Narodzenia. To tak, jakbyśmy codziennie przez 8 dni obchodzili Boże Narodzenie. Zachęcamy żeby w tym okresie, któregoś dnia, uczestniczyć we mszy św. także w dzień powszedni.
  8. Prasa katolicka, opłatki i świece na Boże Narodzenie – w kiosku parafialnym.
  9. Na tablicy ogłoszeń obok sklepiku znajdziemy listę dla osób, które chciałyby zapisać się na jakąś sobotę do sprzątania kościoła. Dziękujemy tym, którzy sprzątali naszą świątynię wczoraj i z góry dziękujemy tym, którzy to uczynią w przyszłości.
  10. Prosimy o zamykanie przeszklonych drzwi (pomiędzy kruchtą a kościołem). Kościół jest ogrzewany.