Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Adwentu – 10.12.2023 r.

utworzone przez | 10 gru 2023 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Prowadzi je o. Krzysztof Ołdakowski, proboszcz parafii ojców jezuitów w Łodzi. Nauki rekolekcyjne – podczas każdej mszy św. niedzielnej. W poniedziałek i wtorek – nauki: po roratach, podczas mszy św. o godz. 9.00 i 18.00. Każdego wieczoru, po wieczornej eucharystii – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Kończyć ją będziemy apelem o godz. 21.00. Na końcu kościoła znajduje się lista. Prosimy o wpisanie się na odpowiednie godziny adoracji abyśmy mieli pewność, że Najświętszy Sakrament nie będzie pozostawiony sam w kościele. W poniedziałek o godz. 9.00 – msza św. w intencji chorych. Z myślą o chorych będziemy transmitować msze św.: dziś o godz. 10.00, w kolejne dni – o godz. 9.00 i 18.00.
  2. Nie ma dziś spotkania kandydatów do bierzmowania z klas VIII. W przyszłą niedzielę  – spotkanie kandydatów ze szkół średnich.
  3. Dziś o godz. 16.00 w domu parafialnym – spotkanie dla zelatorek ŻR. O godz. 16.30 – dla wszystkich członków kół Żywego Różańca.
  4. Jutro, ze względu na rekolekcje, nie ma spotkania biblijnego o godz. 19.00.
  5. Joanna Krygier, odpowiedzialna za Wspólnotę Rodziców modlących się na Różańcu za Dzieci prosi o kontakt członków IV Róży pw. św. Józefa. Jej numer i adres mailowy jest dostępny na stronie internetowej naszej parafii w zakładce poświęconej Różańcowi Rodziców za Dzieci.
  6. W środę, 13 XII (w 41 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego) o godz. 18.00 w naszym kościele będzie sprawowana msza św. w intencji Ojczyzny. Po eucharystii zapraszamy na wykład dra Huberta Horbaczewskiego pt.: Solidarność Walcząca. Po wykładzie – krótki koncert patriotyczny chóru Harmonia pod batutą Kamila Gruszczyńskiego.
  7. W sobotę (9 XII) w kościele – spotkanie dla dzieci komunijnych z kl. 3C i ich rodziców. Również w sobotę (9XII) o godz. 15.00 – msza św. w intencji osób potrzebujących i samotnych. Po eucharystii – spotkanie opłatkowe.
  8. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają sianko. W ten sposób zbierają fundusze na swoje potrzeby. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  9. Prasa katolicka i opłatki – w kiosku parafialnym.  Zabrakło już świec. Dostępne będą ponownie od środy.
  10. Na tablicy ogłoszeń obok sklepiku znajdziemy listę dla osób, które chciałyby zapisać się na jakąś sobotę do sprzątania kościoła. Dziękujemy tym, którzy sprzątali naszą świątynię wczoraj i z góry dziękujemy tym, którzy to uczynią w przyszłości.
  11.  W ostatnim czasie parafianie zaczęli brać w swoje ręce odpowiedzialność za różne sprawy w naszej parafii. Dziękujemy osobom, które i w dni powszednie, i w niedziele odśnieżają teren przed kościołem. Jest to wyraz ich troski o innych parafian, szczególnie chorych, mających problemy z poruszaniem się.
  12. Prosimy o zamykanie przeszklonych drzwi (pomiędzy kruchtą a kościołem). Kościół jest ogrzewany.

PROGRAM WIZYT DUSZPASTERSKICH

(przy ul. 11 Listopada podajemy numery bloków)

(11 – 16 XII) od godz. 16.00

• Poniedziałek – 11 XII – Rekolekcje adwentowe
  • Wtorek – 12 XII – Rekolekcje adwentowe
  • Środa – 13 XII – bl. 35, bl. 36 (od 17.30), bl. 37, bl. 38A
  • Czwartek – 14 XII – nie ma wizyt duszpasterskich
  • Piątek – 15 XII – bl. 40, bl. 41, bl. 42
  • Sobota – 16 XII – od godz. 10.00 – Okręglik, Okulickiego, Helenówek, Anyżowa 26/28

(18 – 20 XII) od godz. 16.00

• Poniedziałek – 18 XII – bl. 43, bl. 44, bl. 51
  • Wtorek – 19 XII – bl. 50, bl. 52
  • Środa – 20 XII – bl. 53, bl. 55

Od 21 XII 2023 r.  do 2 I 2024 r. – nie ma wizyt duszpasterskich. Zostaną wznowione 2 I 2024 r.