AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIII Niedziela Zwykła – 19.11.2023 r.

utworzone przez | 19 lis 2023 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dziś o godz. 16.30 w domu parafialnym – spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych. W przyszłym tygodniu – dla uczniów klas VII.
 2. W poniedziałek o godz. 19.00 w domu parafialnym – spotkanie biblijno-formacyjne.
 3. W zakrystii i kancelarii nadal możemy zamawiać wypominki. Gdyby jakieś imiona czy nazwiska zmarłych były pominięte lub błędnie zapisane, z góry za to przepraszamy i prosimy o zgłaszanie uwag w zakrystii. 
 4. W sobotę (18 XI) o godz. 10.00 w kościele – spotkanie dla dzieci komunijnych z kl. 3D i ich rodziców.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Za 2 tygodnie rozpoczynamy adwent.
 6. Wczoraj wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas przeprowadzili zbiórkę artykułów w sklepie Sam-Scan. Dziękuję wolontariuszom, kierownictwu sklepu i wszystkim, którzy zakupili produkty dla potrzebujących. Dziękujemy również wszystkim, którzy przynieśli torby z artykułami do kościoła i tym, którzy złożyli ofiarę na produkty dla ubogich.
 7. Prasa katolicka – w kiosku parafialnym. Znajdziemy tam już świece na Boże Narodzenie i opłatki. 
 8. Na tablicy obok sklepiku znajdziemy listę dla osób, które chciałyby zapisać się na jakąś sobotę do sprzątania kościoła. Dziękujemy tym, którzy sprzątali naszą świątynię w minionych tygodniach i z góry dziękujemy tym, którzy to uczynią w przyszłości.
 9. Prosimy o zamykanie przeszklonych drzwi (pomiędzy kruchtą a kościołem). Kościół jest ogrzewany.
 10. W tym tygodniu, codziennie z wyjątkiem soboty, obchodzimy wspomnienie świętych. We jest to wspomnienie Ofiarowania NMP.
 11. Kontynuujemy odwiedzanie wiernych w ramach wizyt duszpasterskich. Od poniedziałku do piątku czynimy to zasadniczo od godz. 16.00 (czasem później – proszę sprawdzić to rozkładzie tzw. kolędy). W miarę możliwości będziemy się starać wrócić na poszczególne ulice o późniejszej godzinie. Można nam też wprost sugerować późniejszą godzinę. Jeśli nie możecie nas przyjąć w wyznaczony dzień, proponujemy wizytę duszpasterską w ramach kolędy dodatkowej – na koniec okresu kolędowego. W styczniu będziemy przyjmować zgłoszenia na kolędę dodatkową. Prosimy jednak aby w miarę możliwości przyjmować nas w proponowanym przez nas dniu. Gdyby wszyscy chcieli zachować swoje zajęcia w danym dniu i dostosować wizytę kapłana do zajęć dodatkowych swoich dzieci, nie będziemy w stanie do Was dotrzeć. Kapłan przybywa do nas raz w roku. Przyjęcie Jego osoby jest wyrazem tego, że pragnę przyjąć Błogosławieństwo Boże dla siebie i swojej rodziny. Przez organizowanie czasu dla tego wydarzenia pokazujemy sobie, że Pan Bóg zajmuje nie jakiekolwiek a szczególne miejsce w naszej codzienności.

PROGRAM WIZYT DUSZPASTERSKICH 

(20 – 25 XI 2023)

 • Poniedziałek – 20 XI – Jeziorna (od g. 16.00), Niezapominajki (od g. 18.45)
 • Wtorek – 21 XI – Stawowa, Migdałowa – od g. 16.00
 • Środa 22 XI – Anyżowa-stare budownictwo, Gruszowa, Tarninowa, Jagiellońska, Nagietkowa – od g. 16.00, kapłan wróci na ulice ok. g. 18.00
 • Czwartek – 23 XI – Złocieniowa, 11 listopada 5 – od g. 16.00
 • Piątek – 24 XI – Podbiałowa (od 16.00), Piołunowa (od 18.00), Lawendowa (od 18.45)
 • Sobota – 25 XI – Agrestowa, Cyprysowa, Brzoskwiniowa (2 kapłanów) – od g. 10.00

(27XI – 2 XII)

 • Poniedziałek – 27 XI – ul. Trawiasta, Rumiankowa, Zgierska – stare budownictwo
 • Wtorek – 28 XI – Jaspisowa, Onyksowa, Opalowa
 • Środa – 29 XI – Agatowa, Amazonitowa, Jantarowa, Liściasta 49-71 (do torów), Liściasta 59A
 • Czwartek – 30 XI – Brukowa, Berylowa, Gipsowa
 • Piątek – 1 XII – Nefrytowa
 • Sobota – 2 XII – Topazowa, Malachitowa, Boksytowa