Ogłoszenia duszpasterskie – XXX Niedziela Zwykła – 29.10.2023 r.

utworzone przez | 29 paź 2023 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. W poniedziałek o godz. 19.00 w domu parafialnym – spotkanie biblijno-formacyjne.
  2. We wtorek – ostatnie nabożeństwo październikowe a o godz. 20.00 w katedrze – Noc Świętych.
  3. W środę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (nie ma eucharystii o 13.00) i o 18.00.
  4. W czwartek obchodzimy wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze święte – jak w dzień powszedni. Po mszy św. z godz. 18.00 – nieszpory w intencji zmarłych z odczytaniem wypominków jednorazowych. Zapraszamy na to piękne  nabożeństwo. Wypominki całoroczne zaczniemy czytać w niedzielę 5 XI.
  5. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca oraz nabożeństwa związane z tymi dniami. W piątek – spowiedź od godz. 6.45. Po porannej mszy św. kapłani udadzą się do chorych. Po południu – spowiedź od godz. 17.00.
  6. Uczniów klas VII i starszych zapraszamy na spotkania dla młodzieży, które odbywają się w piątki o godz. 19.00 w domu parafialnym.
  7.  Dzieci szkoły podstawowej do kl. VI włącznie, zapraszamy na spotkania dzieci Bożych w soboty o godz. 10.00 w domu parafialnym.
  8. W przyszłą niedzielę (5 XI) o godz. 16.30 w domu parafialnym – spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół  ponadpodstawowych.
  9. Dziękujemy osobom, które wczoraj posprzątały kościół.
  10.  W niedzielę 12 XI o godz. 16.00 zapraszamy na koncert patriotyczny połączony ze wspólnym śpiewaniem.
  11.  (Na prośbę parafian) ogłoszenie dotyczące komunii św. – wyjaśniane w trakcie czytania ogłoszeń.
  12. W zakrystii bądź kancelarii możemy zamawiać wypominki.
  13.  W kruchcie kościoła możemy nabyć znicze rozprowadzane przez ministrantów i młodzież i ministrantów, którzy w ten sposób zbierają fundusze na swoje wyjazdy. Znajdziemy tam również tytki przeznaczone na produkty żywnościowe, chemiczne (i inne) dla potrzebujących. Napełnione tytki możemy przekazać potrzebującym w swoim środowisku lub przynieść do kościoła. Światowy Dzień Ubogich przypada 19 XI.
  14.  Około połowy listopada rozpoczniemy wizyty duszpasterskie u naszych parafian (nazywane potocznie kolędą).