Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła – 10.09.2023 r.

utworzone przez | 10 wrz 2023 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś o godz. 10.00 w Markowej na Podkarpaciu będzie miała miejsce beatyfikacja rodziny Ulmów zamordowanej za ukrywanie Żydów w swoim domu. O godz. 17.00 w naszym domu parafialnym – spotkanie Żywej Róży.
  2. W poniedziałek (11 IX) o godz. 19.00 w domu parafialnym – I spotkanie dotyczące zagadnień naszej wiary.
  3. W środę (13 IX) po mszy św. wieczornej – nabożeństwo fatimskie. Po nim (ok 19.15) w domu parafialnym – spotkanie biblijno-modlitewne.
  4. W czwartek (14 IX) obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża. Msze święte o godz. 7.00, 17.00 (nie o 17.30) i 18.00. Po każdej mszy świętej podejdziemy na chwilę do krzyża misyjnego.
  5. W Piątek (15 IX) – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
  6. W sobotę (16 IX, 8.00-16.00) w Sam-Scanie przy ul. 11 listopada  wolontariusze naszej parafialnej Caritas przeprowadzą zbiórkę produktów dla potrzebujących z naszej parafii. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć potrzebujących, zapraszamy tego dnia do zakupów we wspomnianym sklepie.
  7. Również w sobotę (16 IX o godz. 12.00) w łódzkiej katedrze – inauguracja „Synodów” Parafialnych. Tego dnia parafia w Kalonce organizuje rajdy rowerowe (trasa również dla dzieci) – więcej informacji na plakacie w kruchcie.
  8. W przyszłą niedzielę (17 IX) o godz. 16.30 w domu parafialnym – spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół średnich. Kolejne spotkania dla nich – w I i III niedziele miesiąca. W niedzielę 24 IX o 16.30 – zapraszamy kandydatów z klas: VII i VIII.
  9. Po konsultacji z katechetami zostaną również uzgodnione terminy spotkań z rodzicami klas II i i III związanych z przygotowaniem do I komunii św. Następnie te informacje przekażemy rodzicom. Co do klas II – chodzi oczywiście o dalszą perspektywę dotyczącą roku 2025.
  10. W dniach 22-24 IX 2023r. odbędzie się w naszej parafii Kurs Ewangelizacyjny Emaus. Zapisy – pod numerem telefonu lub linkiem wskazanym na plakacie wywieszonym w kruchcie. Tam też znajdziemy szczegóły dotyczące tego kursu.
  11.  Dziś i w kolejne niedzielę września pozostawiamy msze święte o godz. 20.00.
  12. W kiosku są do nabycia tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”. Dziś i w dni powszednie, po porannej i wieczornej mszy św., możemy tam również znaleźć podręczniki do religii.