Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła – 17.09.2023 r.

utworzone przez | 17 wrz 2023 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś o godz. 16.30 w domu parafialnym – spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych. W przyszłym tygodniu – spotkanie dla klas VII i VIII.
  2. W poniedziałek o godz. 19.00 w domu parafialnym – kolejne spotkanie dotyczące zagadnień naszej wiary.
  3. Zapraszamy na spotkania związane z przygotowaniem do I komunii świętej: we wtorek – rodziców klas III, w czwartek – rodziców klas II. Oba spotkania w kościele o godz. 19.00
  4. W środę o godz. 19.00 w domu parafialnym – spotkanie biblijno-modlitewne.
  5. Uczniów klas VII i starszych zapraszamy na spotkania dla młodzieży, które odbywają się w piątki o godz. 19.00 w domu parafialnym.
  6. Dzieci do kl VI włącznie zapraszamy na spotkania dzieci Bożych w soboty o godz. 10.00 w domu parafialnym.
  7. W najbliższy weekend odbędą się w naszej parafii rekolekcje – tzw. Kurs Emaus. Aby móc w nich uczestniczyć, trzeba się zapisać. Gdzie i jak? Odpowiedź znajdziemy na plakacie w kruchcie.
  8. Wczoraj miało miejsce kilka ważnych dla nas wydarzeń:
    1. W łódzkiej katedrze został zainicjowany na poziomie diecezjalnym „synod parafialny”. Dziś następuje jego otwarcie na szczeblu parafialnym
    1. w sklepie Sam-Scan przy ul. 11 listopada, wolontariusze naszego Parafialnego Zespołu Caritas przeprowadzili zbiórkę produktów dla potrzebujących. Dziękujemy wolontariuszom, kierownictwu sklepu i tym, którzy ofiarowali potrzebne artykuły
    1. odbyły się wybory na prezesa ministrantów. Nowym prezesem został Stanisław Marszałek. Wiceprezesem – Adrian Krygier (dotychczasowy prezes – dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie), skarbnikiem – Bartosz Sierant
  9. Dzieci w wieku: 6-9 lat zapraszamy na warsztaty wspierające rozwój społeczno-emocjonalny. Poprowadzi je nauczyciel klas 1-3 szkoły podstawowej ojców jezuitów – Małgorzata Ślązak. Warsztaty zaczną się 4 X i będą się odbywać w środy o godz. 17.00 w domu parafialnym. Zapisy – w zakrystii i kancelarii. Bliższe informacje na ogłoszeniu w kruchcie.
  10.  Po mszy św. zapraszamy dzieci do zakrystii po książeczki i obrazki.
  11.  Do końca września pozostawiamy msze święte niedziele o godz. 20.00.
  12. W kiosku są do nabycia tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny” oraz podręczniki do religii.