Ogłoszenia duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła – 03.09.2023 r.

utworzone przez | 3 wrz 2023 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Wróciliśmy do sprawowania mszy świętych o godz. 17.30 w dni powszednie i o godz. 13.00 i 18.00 w niedziele. W tym roku, we wrześniu, pozostawiamy jeszcze mszę świętą o godz. 20.00. Do zwyczajnego trybu pracy wraca kancelaria, która będzie czynna:
    • w poniedziałek i środę: 8.00 – 9.00
    • od poniedziałku do piątku: 16.00 – 17.30
    • w soboty: 15.30 – 16.30
  2. Dziś o godz. 18.00, w ramach Diecezjalnego dnia Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, mszy św. będzie przewodniczył ks. kard. Grzegorz Ryś.
  3. Jutro o godz. 18.00 – msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego.
  4. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek miesiąca. Pamiętajmy o modlitwie o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  5. W piątek (8 IX) obchodzimy Święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej). Msze święte o godz. 7.00, 15.00 (z racji imienin ks. Stefana – od ŻR) i 18.00.
  6. W przyszłą niedzielę (10 IX) odbędzie się beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci – polskiej rodziny, która została zamordowana przez żandarmerię niemiecką w czasach II wojny światowej za ukrywanie w swoim domu Żydów.
  7. Od 11 września, w poniedziałki, zapraszamy na nowe spotkania mające na celu poznawanie nauczania Kościoła i przybliżenie znajomości Biblii.
  8. W dniach 24-26 IX 2024r. odbędzie się w naszej parafii Kurs Ewangelizacyjny Emaus. Zapisy – pod numerem telefonu wskazanym na plakacie wywieszonym w kruchcie. Tam też znajdziemy szczegóły dotyczące tego kursu.
  9. Ze spraw gospodarczych: trwa ocieplanie sklepienia kościoła. W tym tygodniu udało się również uszczelnić dach nad zakrystią.
  10. W kiosku są do nabycia tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny” oraz kalendarze od s. Marii – misjonarki pracującej na misjach w Zambii.