Ogłoszenia duszpasterskie – XIX Niedziela Zwykła – 13.08.2023 r.

utworzone przez | 13 sie 2023 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś o 19.00 – nabożeństwo fatimskie.
  2. We wtorek (15 VIII) obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP (Matki Bożej Zielnej) – msze święte jak w sierpniową niedzielę: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 20.00. W czasie mszy św. – święcenie bukietów z ziół, owoców, kwiatów, warzyw. Ten dzień będzie Dniem Modlitwy za Słowenię, która doświadczyła ogromnych powodzi. Po mszach świętych będzie miała miejsce zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla tego kraju.
  3. Jutro (14 VIII) o godz. 18.00 – msza św. wigilijna z Uroczystości Wniebowzięcia.
  4. Swoją posługę w naszej parafii kończy ks. Łukasz Glapiński. Od 27 VIII będzie on wikariuszem Parafii św. Judy Tadeusza w Łodzi. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 odbędzie się msza św. dziękczynna za jego posługę w naszej parafii.
  5. Dziękujemy panom, którzy pomogli przy przełożeniu części styropianu na strych a także panom, którzy zaangażowali się w oczyszczanie z chwastów terenu wokół kościoła. Dziękujemy więc panom: Przemysławowi Kwiatkowskiemu, Tomaszowi Duchnowskiemu, Mariuszowi Durce i Mariuszowi Rzepeckiemu. Dziękujemy również pani Eli Kusińskiej i Państwu Czechowskim za pomoc przy oczyszczeniu terenu przy figurce Matki Bożej za kościołem.
  6. Od ponad 2 lat odbywały się w naszej parafii środowe spotkania poświęcone dzieleniu się słowem Bożym. Od września w poniedziałki zapraszamy na nowe spotkania dotyczące poznawania naszej wiary i Biblii.
  7. Powoli zachęcamy kandydatów do bierzmowania z klas VII, VIII i ponadpodstawowych do rezerwowania sobie czasu na spotkania formacyjne. Będą się one odbywać w niedzielę o 16.30.
  8. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyrusza z Łodzi 21 sierpnia. Bardziej szczegółowe informacje – w gablocie parafialnej.
  9. W kiosku są do nabycia tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.