Ogłoszenia duszpasterskie – XXI Niedziela Zwykła – 27.08.2023 r.

utworzone przez | 27 sie 2023 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Witamy w naszej parafii ks. Sławomira Chraplę, który rozpoczyna posługę wikariusza. Otoczmy go naszą modlitwą.
  2. Jutro obchodzimy wspomnienie św. Augustyna.
  3. Od najbliższego piątku, czyli od 1 września, powracają msze święte:
    w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 13.00 i 18.00. Nie będzie już mszy św. o godz. 20.00. Kancelaria w najbliższą sobotę (2 IX) czynna jeszcze tak jak w wakacje: 9.00 – 10.00.
  4. W przyszłą sobotę (2 IX) s. Jelizavieta, która przez kilka tygodni posługiwała u nas jako zakrystianka, otrzyma śluby wieczyste. Pamiętajmy o niej
    w modlitwie.
  5. W tym tygodniu obchodzimy I piątek i I sobotę miesiąca i nabożeństwa związane z tymi dniami. W piątek spowiedź od godz. 6.45. Po porannej mszy św. kapłani udadzą się do chorych. Po południu spowiedź od godz. 17.00.
  6. Po wakacyjnych oazach zapraszamy na Diecezjalny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się w przyszłą niedzielę. Początek o godz. 16.00. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył kard. Grzegorz Ryś.
  7. W poniedziałek (4 IX) o godz. 18.00 zapraszamy na mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego.
  8. Od 11 września, w poniedziałki, zapraszamy na nowe spotkania mające na celu poznawanie nauczania Kościoła i przybliżenie znajomości Biblii.
  9. Zachęcamy kandydatów do bierzmowania z klas VII, VIII
    i ponadpodstawowych do rezerwowania sobie czasu na spotkania formacyjne. Będą się one odbywać w niedzielę o 16.30.
  10. W kruchcie kościoła możemy złożyć do pudełek krzyżyki, medaliki, różańce (w dobrym stanie). Zostaną one przekazane księżom werbistom pracującym na misjach.
  11. W kiosku są do nabycia tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.