Ogłoszenia duszpasterskie – XV Niedziela Zwykła – 16.07.2023 r.

utworzone przez | 16 lip 2023 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. W lipcu i sierpniu:
    1. w niedzielę nie ma mszy świętych o godz. 13.00 i 18.00. Jest za to Eucharystia o godz. 20.00
    1. od poniedziałku do soboty – wieczorna msza św. – tylko o godz. 18.00. Nie ma mszy św. o godz. 17.30
    1. kancelaria czynna tylko po południu (16.00-17.30), a w sobotę do południa (9.00-10.00)
  2. W dni powszednie z sakramentu pojednania możemy skorzystać tylko przed Mszą świętą! W niedziele spowiedź również podczas Mszy.
  3. W czwartek (13.07.) po mszy św. wieczornej – nabożeństwo fatimskie.
  4. Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus prowadzące przedszkole przy ul. Złocieniowej poszukują nauczyciela wychowania przedszkolnego. Praca – od września. Więcej informacji – pod numerem telefonu: 604273981.
  5. Ze spraw gospodarczych:
    W tym tygodniu udało się położyć płytki w męskiej toalecie w domu parafialnym. Udało się również położyć nowe tynki nad schodami kościoła (w których były pęknięcia). Wymieniliśmy również część tynków na wieży kościoła, już pod samą jej kopułą. Tam też były pęknięcia. Przy tych pracach nie obyło się bez sprowadzenia podnośnika. Zmieniliśmy również sposób otwierania drzwi wahadłowych do kościoła (aby wyeliminować ich nagłe i gwałtowne zamykanie się).
  6. Pamiętamy w modlitwie o ks. Łukaszu, który przebywa na rekolekcjach oazowych z młodzieżą i obejmujemy modlitwą ks. Bartka przygotowującego wszystkie rekolekcje oazowe dla dzieci i młodzieży w archidiecezji.
  7. W kiosku są do nabycia tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.
  1. W lipcu i sierpniu:
    • w niedzielę nie ma mszy świętych o godz. 13.00 i 18.00. Jest za to eucharystia o godz. 20.00
    • od poniedziałku do soboty – wieczorna msza św. – tylko o godz. 18.00. Nie ma mszy św. o godz. 17.30
    • kancelaria czynna tylko po południu (16.00-17.30), a w sobotę do południa (9.00-10.00)
  2. Ze spraw gospodarczych:
    Planujemy ocieplenie styropianem stropu kościoła aby zabezpieczyć się przed zimowymi stratami ciepła. Przed nami również – zabezpieczenie fundamentów przed pochłanianiem wody. To dość duża inwestycja. Będzie możliwa najwcześniej na wiosnę przyszłego roku.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy święcić pojazdy: samochody, rowery i inne.
  4. W kiosku są do nabycia tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.