Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 04.06.2023 r.

utworzone przez | 4 cze 2023 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. W środę (7 VI) ks. proboszcz obchodzi 20 rocznicę swoich święceń. Tego dnia  o godz. 18.00 będzie msza św. w intencji jego i kapłanów z nim święconych. Eucharystia w intencji ks. proboszcza – również w Boże Ciało o godz. 10.00.
  2. Natomiast w środę o godz. 19.00 będziemy dekorować plac przed kościołem i trasę na Boże Ciało. Zapraszamy serdecznie do pomocy aby w taki w sposób wyrazić miłość do sakramentu eucharystii.
  3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o godzinie: 7.00, 8.30, 10.00. Po tej mszy świętej wyruszy procesja eucharystyczna. Po procesji – msza św. o godz. 13.00. Po południu – nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.15. Msza św. wieczorna – o godz. 18.00.
    Zapraszamy do udziału w procesji wszystkich, w sposób szczególny dzieci komunijne i rocznicowe (dziewczynki do sypania kwiatków) oraz asystę. Rodziców prosimy o zarezerwowane dzieciom czasu na tę okoliczność. Kwiatki na procesję możemy przynosić do zakrystii. Prosimy aby nie zastawiać samochodami miejsc, gdzie mają być ołtarze. Po procesji zapraszamy do wspólnego zdejmowania elementów dekorujących trasę procesji.
  4. Rozpoczęliśmy prace związane  uszczelnianiem dachu. Po Bożym Ciele zajmiemy uzupełnieniem w tynkach kościoła
  5. W lipcu i sierpniu będzie obowiązywał inny rozkład mszy świętych. W niedzielę nie będzie mysz św. o godz. 13.00 i 18.00. Będzie za to msza św. o godz. 20.00. W dni powszednie nie będzie mszy św. o godz. 17.30 (poza nielicznymi wyjątkami)
  6. W kiosku są do nabycia tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.