Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023 r.

utworzone przez | 28 maj 2023 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Nabożeństwo majowe – dziś o godz. 17.15, w dni powszednie – o godz. 18.30. Zakończymy je w środę (31 V) procesją wokół kościoła.
  2. Od czwartku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe:
    – w niedzielę o godz. 17.15
    – w dni powszednie po mszy św. z godz. 18.00
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca oraz nabożeństwa związane z tymi dniami. W piątek spowiedź od godz. 6.45. Potem kapłani udadzą się do chorych. Po południu – spowiedź od godz. 17.00.
  4. W tym roku procesja Bożego Ciała pójdzie inną trasą. Wychodząc z kościoła przejdziemy pod blokami przy ul. Zgierskiej 240 i 246. Następnie będziemy podążać ul. Trawiastą, Podbiałową, Jesionową, i ulicą Motylową dotrzemy na plac prze kościołem.
    Już dziś zapraszamy mszę św. i procesję dzieci komunijne i rocznicowe. Centralna msza św. w Boże Ciało będzie sprawowana o godz. 10.00. Po niej wyruszy procesja. Msza św. po procesji – o godz. 13.00.
  5. Dziękujemy ks. Piotrowi, ks. Łukaszowi i p. Monice Miłosz za przygotowanie dekoracji na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  6. Dziękujemy osobom, które systematycznie oczyszczają z chwastów teren wokół kościoła. W sposób szczególny dziękujemy: p. Eli, p. Rusłanie i p. Tomaszowi.
  7. Dziękujemy wszystkim, którzy przez modlitwę, ofiarę i bezinteresowną pracę współtworzą naszą parafię.
  8. Zapraszamy na festyn parafialny, który odbędzie się 18 VI. Początek – podczas mszy św. o godz. 13.00.
  9. Zostały powołane do istnienia: Parafialna Rada Ekonomiczna i Duszpasterska.
  10.  Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiary do puszki przeznaczone na letnie kolonie organizowane przez łódzką Caritas.
  11. W kiosku są do nabycia tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.