Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna – 07.05.2023 r.

utworzone przez | 7 maj 2023 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Sprawujemy je:
    – w niedzielę o godz. 17.15
    – w dni powszednie o godz. 18.30 (w sobotę nieco później)
  2. Jutro (8 V) obchodzimy Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – patrona Polski. Msze święte – jak w dzień powszedni.
  3. W sobotę (13 V) ok godz. 18.45 – nabożeństwo fatimskie a po nim litania loretańska.
  4. W przyszłą niedzielę (14 V) na mszach świętych o godz. 10.00 i 11.30 będziemy przeżywać I komunię świętą dzieci klas trzecich.
  5. Dnia 16 maja o 7.00 wyjeżdża do Lichenia klasa komunijna 3 a. Zapraszamy na tę pielgrzymkę parafian. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
  6. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w odpuście i szczególnie tym, którzy zaangażowali się w jego przygotowanie m.in.: osobom, które sprzątały kościół, chórowi z panem organistą na czele, ministrantom, asyście, Żywej Róży, która przygotowała poczęstunek dla asyst.
  7. Dziękujemy za anonimową ofiarę w wysokości 1000 zł przeznaczoną na pokrycie wydatków jakie ponosi parafii. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę i przesyłane przelewem. Bóg zapłać za branie odpowiedzialności za parafię także w wymiarze materialnym.
  8. Parafia MB Pocieszenia przy ul. Jabłoniowej organizuje jednodniową pielgrzymkę na Święty Krzyż i do Sanktuarium MB Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Szczegóły na ulotkach wyłożonych w kruchcie.
  9. Pamiętajmy w modlitwie o maturzystach, którzy na początku maja będą zdawać egzaminy.
  10. W kiosku są do nabycia tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.