Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa – 02.04.2023 r.

utworzone przez | 2 kwi 2023 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś w kościele: o godz. 16.30 – spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych a o 17.15 – gorzkie żale.
  2. W kruchcie do kościoła nasza młodzież rozprowadza przygotowane przez siebie palemki. Ofiary składane na ten cel są przeznaczone na wyjazd młodzieży do Medjugorie.
  3. Dziś zaczynamy rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je jezuita o. Wojciech Nowak. Od poniedziałku do środy msze święte z naukami rekolekcyjnymi o godz. 9.00 i 18.00. O godz. 19.00 – nabożeństwo słowa z komunią św. i następującą po niej adoracją Najświętszego Sakramentu.
  4. Triduum Święte zaczynamy w Wielki Czwartek mszą św. o godz. 18.00. W Wielki Piątek rano udamy się do chorych. O godz. 14.30 – droga krzyżowa. Po niej – koronka do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Meki Pańskiej – o godz. 18.00. W Wielką Sobotę w godzinach: 9.00 – 16.30 będziemy święcić pokarmy wielkanocne. O godz. 20.00 – wigilia paschalna (uroczysta msza święta otwierająca okres Zmartwychwstania Pańskiego). Po niej procesja rezurekcyjna, a potem agapa w domu parafialnym.
  5. W piątek i sobotę o godz. 8.00 zapraszamy do kościoła na jutrznię z godziną czytań. Pozwoli nam to od rana wejść w atmosferę tych dni i ustrzec się od nadmiernego wiru przygotowań.
  6. W niedzielę i poniedziałek wielkanocny – msze święte wg porządku niedzielnego. Przypominamy, że Wielkanoc nie ma mszy św. o godz. 6.00, a pierwsza eucharystia będzie sprawowana o godz. 7.00
  7. Skarbonki z jałmużną wielkopostną możemy składać przed ołtarzem św. Faustyny.
  8. W sklepiku, oprócz tygodników katolickich, możemy nabyć świece na Wielkanoc.