AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2023 r.

utworzone przez | 19 mar 2023 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dziś o godz. 16.30 w domu parafialnym – spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych.
 2. Jutro (20 III) obchodzimy Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Marysi Panny. Msze św. – jak w dzień powszedni. W łódzkiej katedrze, podczas mszy św. o godz. 18.00, p. Anna Tomala (nasza wieloletnia organistka) otrzyma srebrny medal za zasługi na rzecz parafii, p. Edward Wesołowski (nasz wieloletni kościelny) – otrzyma złoty medal za zasługi na rzecz parafii i archidiecezji.
 3. W piątek zapraszamy na drogę krzyżową (14.30, 17.00, 18.30), a w niedzielę na gorzkie żale o 17.15.
 4. W sobotę (25III) obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte z uroczystości – o godz. 7.00, 10.00, 17.30. O godz. 18.00 msza św. 
  z niedzieli. Na wszystkich mszach świętych (z wyjątkiem tej o 17.30) – możliwość złożenia przyrzeczenia duchowej adopcji.
 5. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę, będą przeznaczone na opłatę za ogrzewanie kościoła.
 6. Dziękujemy wolontariuszom z Parafialnego Zespołu Caritas i dwóm osobom, które dołączyły się do akcji, za przeprowadzenie w sklepach zbiórki żywności i artykułów chemicznych. Dziękujemy za poświęcenie swojego cennego czasu dla Chrystusa obecnego w potrzebujących.
 7. Dziękujemy osobom, które przesyłają ofiary na konto parafialne (niektórzy czynią to regularnie). Jest to piękny wyraz brania odpowiedzialności za parafię, także w tym wymiarze materialnym.
 8. Parafialne rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać na początku Wielkiego Tygodnia.
 9. Dziś w sklepiku, oprócz tygodników katolickich, możemy nabyć świece na Wielkanoc.