Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023 r.

utworzone przez | 12 mar 2023 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Wielki Post to czas, kiedy rozważamy mękę i śmierć Pana Jezusa. W tym rozważaniu są nam niezwykle pomocne nabożeństwa drogi krzyżowej i gorzkich żali. Zapraszamy do udziału w nich. Godziny ich sprawowania znajdziemy na tablicy ogłoszeń.
  2. Nie ma dziś spotkania Żywej Róży. Jej członków zapraszamy na gorzkie żale.
  3. W czwartek przybędzie do nas ks. Abp Grzegorz Ryś. O godz. 18.00 będzie sprawował w naszym kościele mszę św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. W piątek (16.00-20.00) i w sobotę (10.00-15.00) w sklepach: Lidl (przy Castoramie) i Biedronka (przy ul. Nastrojowej), Parafialny Zespół Caritas będzie prowadził zbiórkę produktów żywnościowych i chemicznych.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 w domu parafialnym – spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych.
  6. Parafialne rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać od Niedzieli Palmowej do środy w Wielkim Tygodniu. Poprowadzi je jezuita, o. Wojciech Nowak, koordynator rekolekcji ignacjańskich w Kaliszu.
  7. Tygodniki katolickie możemy nabyć w zakrystii. Sklepik jeszcze dziś jest zamknięty.