AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie – VII Niedziela w Okresie Zwykłym – 19.02.2023 r.

utworzone przez | 19 lut 2023 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj odpowiedzieli na zaproszenie obchodów 40-lecia powstania naszej parafii. Dziękujemy tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego jubileuszu i tym, którzy przynieśli ciasta, sałatki, napoje. Bóg zapłać.
    Przy ołtarzu św. Faustyny znajdują się kroniki będące zapisem ważniejszych chwil z życia naszej parafii, a tablice przy ołtarzu św. Jana Pawła II nawiązują m.in. do aktu wmurowania dokumentu powołującego do życia naszą parafię.
  2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. To dzień postu ścisłego (3 posiłki, w tym jeden do syta) i rozpoczęcia okresu Wielkiego Postu. Msze święte z posypaniem głów popiołem – o godz.: 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 19.15. Tego dnia nie ma mszy św. o godz. 17.30. 
  3. W piątek – droga krzyżowa o godz. 14.30, 17.00 i 18.30. Na godz. 17.00 zapraszamy szczególnie dzieci. W najbliższy piątek minie rok od rozpoczęcia wojny na Ukrainie. Nie ustawajmy w modlitwie o pokój.
  4. W niedziele Wielkiego Postu – gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
  5. W kiosku są do nabycia tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.