AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela w Okresie Zwykłym – 05.02.2023 r.

utworzone przez | 5 lut 2023 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W tym roku obchodzimy 40-lecie powstania naszej parafii. Już dziś zapraszamy wszystkich na mszę św. w sobotę, 18 lutego o godz. 18.00, której przewodniczył będzie ks. Abp Grzegorz Ryś. Po mszy św. zapraszamy do domu parafialnego na poczęstunek. Będzie to okazja do spotkania się i rozmowy z kapłanami, którzy pracowali niegdyś w naszej parafii.
  2. Dnia 27 stycznia zakończyliśmy kolędę. Jeśli jednak ktoś jeszcze chce umówić wizytę kapłana – zapraszamy do zakrystii albo kancelarii. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy nas przyjęli. Przyjmujących było trochę mniej niż przed trzema laty. Z drugiej strony chodziło się nam po kolędzie spokojniej. Są też konkretne owoce. Jeśli chodzi o przyszły rok przymierzamy się do kolędy już od początku adwentu a może nawet trochę wcześniej. W tym czasie jest mniej wyjazdów i łatwiej zastać parafian w domach. Wcześniejsze rozpoczęcie kolędy pozwala nam również  na dłuższe wizyty u wiernych.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj pomogli przy sprzątaniu kościoła.
  4. W sobotę (11 II), o godz. 9.00 w kościele – spotkanie dla dzieci komunijnych z kl 3B i ich rodziców.
  5. W przyszłą niedzielę (12 II) o godz. 16.30 w domu parafialnym – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII.
  6. Znosimy stoliki z płynami dezynfekcyjnymi używanymi przed komunią św. Czasem tego płynu na dłoniach było tak dużo, że trudno nam było położyć na nich ciało Chrystusa. Jeśli więc ktoś chce używać nadal środków dezynfekujących, prosimy aby zadbał o to w swoim zakresie.
  7. W kiosku są do nabycia tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.