AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela w Okresie Zwykłym – 29.01.2023 r.

utworzone przez | 29 sty 2023 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W tym roku obchodzimy 40-lecie powstania naszej parafii. Już dziś zapraszamy wszystkich na mszę św. w sobotę, 18 lutego o godz. 18.00, której przewodniczył będzie ks. Abp Grzegorz Ryś. Po mszy św. zapraszamy do domu parafialnego na poczęstunek. Będzie to okazja do spotkania się i rozmowy z kapłanami, którzy pracowali niegdyś w naszej parafii.
 2. Zakończyliśmy czas wizyt duszpasterskich. W piątek odbyła się kolęda uzupełniająca. Mamy jeszcze kilka rodzin, do których dotrzemy w najbliższym czasie. Jeśli kogoś pominęliśmy, przepraszamy. Jeśli ktoś chce jeszcze umówić wizytę kapłana – zapraszamy do zakrystii albo kancelarii. 
 3. W środę o godz. 19.00 w domu parafialnym – spotkanie biblijno-modlitewne.
 4. W czwartek (2 II) obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Tego dnia – msze święte o godzinie: 7.00, 9.00 i 18.00. Prosimy o przyniesienie gromnic.
 5. Dzień 2 lutego to również dzień życia konsekrowanego. W tym czasie pamiętajmy w modlitwie o zakonnikach i siostrach zakonnych, zwłaszcza z Julianowa i Radogoszcza i o wszystkich osobach konsekrowanych.
 6. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca i nabożeństwa związane z tymi dniami. W piątek spowiedź od godz. 6.45. Po mszy św. porannej kapłani udadzą się do chorych. Po południu – spowiedź od godz. 17.00.
 7. Po zakończonym okresie wizyt kolędowych wracamy w tym tygodniu do spotkań dla ministrantów i oazy dzieci Bożych.
 8. Od piątku (3 II) wracamy również do sprawowania mszy św. o godz. 17.30. Od najbliższej soboty – kancelaria czynna w godzinach: 15.30 – 16.30.
 9. W sobotę (4 II) o godz. 9.00 zapraszamy do wspólnego sprzątania kościoła po zdjęciu dekoracji Bożonarodzeniowej.
 10. Także w sobotę (4 II), ale o godz. 10.00 w domu parafialnym – spotkanie dla dzieci komunijnych z kl 3A i ich rodziców.
 11. W niedzielę (5 II), w domu parafialnym odbędą się: o godz. 16.30 – spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych, o godz. 17.00 – spotkanie Żywej Róży.
 12. Potrzebujemy zimowych butów dla ubogich: dla kobiet – numery 38, 39, dla panów – numery 40, 41. Gdyby ktoś chciał pomóc – zapraszamy do zakrystii. 
 13. W kiosku są do nabycia tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.