AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Bożego Narodzenia – 25.12.2022 r.

utworzone przez | 25 gru 2022 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W naszej świątyni witamy serdecznie parafian i przybyłych gości. Dziś i jutro msze święte wg porządku niedzielnego, a więc o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.
  2. Spotkanie biblijno-modlitewne – w środę o godz. 19.00 w domu parafialnym.
  3. W tym roku Święto Świętej Rodziny przypada w piątek 30 grudnia. Tego dnia msze święte tak, jak w każdy piątek: 7.00, 15.00, 18.00. Na wszystkich mszach świętych – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
  4. Msza św. z nabożeństwem dziękczynnym za mijający rok  – w sobotę 31 XII (UWAGA!) o godz. 16.00. O godz. 18.00 będzie już niedzielna msza wprowadzająca nas w Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dnia 1 stycznia – msze święte wg porządku niedzielnego.
  5. Udało się wreszcie naprawić ogrzewanie. W czasie awarii, w naszej parafii objawiło się opatrznościowo kilku fachowców z różnych dziedzin, o których dotąd nie wiedzieliśmy i grupka osób zatroskana o całą sprawę. Dzięki Waszemu zainteresowaniu, my kapłani doświadczyliśmy, że  w takich sytuacjach nie jesteśmy sami, że tworzymy wspólnotę a kościół traktujecie jako nasz wspólny dom.
  6. Dziękujemy wszystkim, którzy w czasie adwentu uczestniczyli w roratach. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w sprzątanie kościoła. Poczytujemy to jako piękny wyraz Waszej wiary przeżywanej w duchu troski o miejsce święte, gdzie korzystamy m.in. z sakramentu spowiedzi i eucharystii.  
  7. Dziękujemy osobom, które zaangażowały się w przygotowanie szopki, ustawienie i ubieranie choinek, dziękujemy ks. Piotrowi i Pani Monice Miłosz za przygotowanie świątecznej dekoracji kościoła, 
  8. Dziękujemy Pani Czesławie, która w okresie adwentu codziennie, a czasem kilka razy dziennie, pełniła dyżur w sklepiku parafialnym, gdzie mogliśmy nabyć opłatki i świece bożonarodzeniowe.
  9. W kiosku są do nabycia tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.