AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu – 27.11.2022 r.

utworzone przez | 27 lis 2022 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Od jutra zaczynamy roraty. Będziemy je sprawować o godz. 6.45. W poniedziałek i piątek po roratach zapraszamy do domu parafialnego na kakao.
  2. W środę o godz. 19.00 w domu parafialnym – spotkanie biblijno-modlitewne.
  3. W sobotę o godz. 10.00 w kościele – spotkanie dla dzieci komunijnych z kl. 3A i 3B oraz ich rodziców.
  4. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca oraz nabożeństwa związane z tymi dniami. W piątek – spowiedź od godz. 6.45. Po mszy św. porannej kapłani udadzą się do chorych. Po południu – spowiedź od godz. 17.00.
  5. W czwartek 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, zatytułowane: „…gdzie jesteś?”. Potrwają do niedzieli 11 XII. Poprowadzą je kapłani z naszej parafii. Szczegółowy program podamy za tydzień. Ósmego grudnia o godz. 12.00 będziemy sprawować mszę św. Po wieczornej mszy św. odśpiewamy Akatyst ku czci Niepokalanej
  6. W ostatnich latach wiele osób uczestniczy w rekolekcjach w różnych miejscach albo online. W tym wypadku cieszy troska o własną formację. My jednak chcielibyśmy postawić akcent na wspólne przeżywanie rekolekcji. Zresztą nie da się inaczej budować wspólnoty parafialnej. Dlatego zapraszamy na rekolekcje parafialne. 
  7. W zakrystii możemy zamawiać msze święte. Jeśli chcemy zamówić kilka mszy świętych – zapraszamy do kancelarii. Pierwsze wolne intencje są w styczniu rano. Jeśli chcielibyśmy zamówić msze święte w niedzielę lub święta, prosimy aby robić to przynajmniej 7-8 miesięcy wcześniej w innym wypadku natrafimy za zajęte terminy. W nagłych sytuacjach, np. choroby, operacji staramy się znaleźć rozwiązanie z dnia na dzień.
  8. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę i wpłacane na konto, za wszelkie wsparcie dla parafii.
  9. W kiosku są do nabycia tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny” i świece bożonarodzeniowe.