Ogłoszenia duszpasterskie – XXXII Niedziela w Okresie zwykłym – 06.11.2022 r.

utworzone przez | 6 lis 2022 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś po mszy św. z godz. 11.30 w domu parafialnym – spotkanie dla wspólnoty rodziców modlących się na różańcu za dzieci.
  2. Również dzisiaj w domu parafialnym o godz. 16.30 – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas ponadpodstawowych.
  3. W środę o godz. 19.00 w domu parafialnym – spotkanie biblijno-modlitewne.
  4. Od 1 do 8 XI włącznie możemy codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych.
  5. W piątek (11XI) obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.
    Ks. Abp Grzegorz Ryś udzielił na ten dzień dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. W naszej  parafii msze święte tego dnia sprawujemy o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.00 – za Ojczyznę, 15.00 i 18.00. Po mszy św. z godz. 11.00 udamy się pod tablicę pamiątkową przy ul. 11 listopada (przy spółdzielni mieszkaniowej) aby oddać cześć tym, którzy oddali życie za Ojczyznę.
  6. W przyszłą niedzielę (13 XI) w domu parafialnym odbędą się spotkania: o godz. 16.30 – kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII a o godz. 17.00 – spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.
  7. Również w przyszłą niedzielę obchodzimy VI Światowy Dzień Ubogich. Z tego względu w kruchcie kościoła wyłożone są tytki. Wypełnione torby możemy bezpośrednio przekazać ubogim bądź w przyszłą niedzielę przynieść do parafii pod ołtarz św. Faustyny. My z kolei przekażemy je podopiecznym naszego Parafialnego Punktu Caritas. Prosimy też o informację kto w parafii może potrzebować pomocy materialnej.
  8. W ostatnią niedzielę listopada rozpoczynamy adwent. Już dziś chcielibyśmy poinformować, że roraty będą sprawowane o godz. 6.45 a nie jak było dotąd
    o godz. 7.00.
  9. Dziękujemy za modlitwę w intencji zmarłych. Wypominki czytamy w niedzielę o godz. 8.15 i po mszy św. z godz. 10.00. Gdyby jakieś imiona czy nazwiska zmarłych były pominięte lub błędnie zapisane, z góry za to przepraszamy
    i prosimy o zgłaszanie uwag w zakrystii. Nadal możemy zamawiać wypominki w zakrystii.
  10. Dziękujemy za ofiary składane w ostatnim czasie na Kościół w formie tradycyjnej i przez przelew na konto: 300 zł , 300 zł, 50 zł, 2000 zł 2500zł.
  11. W kiosku są do nabycia tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny”.