Ogłoszenia duszpasterskie – XXXI Niedziela w Okresie zwykłym – 30.10.2022 r.

utworzone przez | 30 paź 2022 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Jutro o godz. 18.00 będziemy sprawować mszę św. z wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych. Jeśli ktoś miałby trudność aby uczestniczyć w eucharystii 1 listopada, zapraszamy na mszę św. jutro. Przypominamy, że mamy obowiązek udziału w eucharystii w dzień Wszystkich Świętych. Zachęcamy aby wziąć udział we mszy św. rano lub do południa. Przy dużych korkach na drogach możemy mieć problem aby dotrzeć do kościołów wieczorem.
  2. Jutro po mszy św. z godz. 18.00 – ostatnie w tym roku nabożeństwo październikowe. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym miesiącu włączyli się w modlitwę różańcową.
  3. Również jutro, zapraszamy do katedry na godz. 19.30 na Noc Świętych.
  4. W Uroczystość Wszystkich. Msze święte o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Nie ma mszy św. o godz. 13.00.
  5. W środę po mszy św. z godz. 18.00 – nieszpory żałobne z odczytaniem wypominków jednorazowych. Po nabożeństwie, w domu parafialnym – spotkania biblijno-modlitewne.
  6. Od 1 do 8 XI włącznie możemy codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych.
  7. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca oraz nabożeństwa związane z tymi dniami. W piątek – spowiedź od godz. 6.45. Po mszy św. porannej kapłani udadzą się do chorych. Po południu – spowiedź od godziny 17.00. Zapraszamy szczególnie ubiegłoroczne dzieci komunijne.
  8. W sobotę, 5 listopada o godz. 10.00 w kościele – spotkanie dzieci komunijnych z kl. 3b ich rodziców.
  9. W zakrystii i kancelarii możemy zamawiać jeszcze wypominki. Zaczniemy je czytać w przyszłą niedzielę o godz. 8.15 i po mszy św. z godz. 10.00.
  10. Również w przyszłą niedzielę (6 XI) o godz. 16.30 w domu parafialnym – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I ponadpodstawowych.
  11. Parafia MB Pocieszenia przy ul. Jabłoniowej zaprasza do udziału w pielgrzymce do Gietrzwałdu, która odbędzie się 11 XI. Szczegóły na tablicy ogłoszeń
  12. W kiosku są do nabycia tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny”.