Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV Niedziela w Okresie zwykłym – 11.09.2022 r.

utworzone przez | 11 wrz 2022 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Ze względu na zmniejszoną liczbę księży skierowanych wprost do pracy parafialnej kancelaria do południa czynna będzie tylko w poniedziałek i środę w godzinach: 8.00-9.00. Po południu kancelaria będzie czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach: 16.00-17.30 a w sobotę od 15.30 do 16.30.
  2. Dziś o godz. 17.00 w domu parafialnym – spotkanie Żywej Róży
  3. We wtorek po mszy św. z godz. 18.00 – różaniec fatimski.
  4. W czwartek – kiedy obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – msze święte jak w dzień powszedni. Tego dnia, zapraszamy do kościoła, aby przez modlitwę oddać cześć Krzyżowi Świętemu, aby na Krzyżu Jezusowym złożyć nasze cierpienia i wszystko co nas przerasta.
  5. Zapraszamy na spotkania formacyjne:
    – w piątki o godz. 19.00 – na spotkania oazowe dla młodzieży z klas VII i starszej (także ze szkól ponadpodstawowych i studentów). Spotkania odbywają się z podziałem na grupy wiekowe
    – w soboty:
    * o godz. 10.00 – dzieci do VI klasy włącznie – na spotkania oazy dzieci Bożych
    * również o godz. 10.00 – ministrantów i kandydatów na ministrantów
    – w niedzielę o godz. 10.15 – próba scholii dziecięcej
  6. Dorosłych zapraszamy na spotkania biblijno-modlitewne w środy o godz. 19.00. Wszystkie spotkania obywają się w domu parafialnym.
  7. Jesteśmy jeszcze w trakcie ustalania terminów spotkań dla kandydatów do bierzmowania, dzieci komunijnych i ich rodziców. Prosimy o cierpliwość.
  8. Spowolniliśmy prace związane z głównymi schodami prowadzącymi do naszej świątyni ze względu na konieczność wykonania innych prac. Przeciekał nam dach w kościele. Woda dostawała się do wnętrza również pod parapetami w okolicach prezbiterium powodując zacieki na ścianach. Musieliśmy więc zająć się uszczelnianiem powstałych otworów. Po okresie zimowym będzie potrzeba zabezpieczenia przed wodą fundamentów i zaplanowania kompleksowych prac naprawczych.
  9. W kiosku są do nabycia tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz podręczniki do religii.