Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 12.06.2022 r.

utworzone przez | 12 cze 2022 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: w niedziele – o godz. 17.15,
    w pozostałe dni – po mszy św. wieczornej.
  2. Dziś o 16.30 w domu parafialnym – spotkanie wspólnoty Żywego Różańca,
    a o godz. 17.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII.
  3. Jutro (13 czerwca) po mszy św. wieczornej – nabożeństwo fatimskie.
  4. W środę o godz. 19.00 będziemy dekorować plac przed kościołem i trasę na Boże Ciało. Zapraszamy serdecznie do pomocy aby w taki w sposób wyrazić miłość do sakramentu eucharystii.
  5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o godzinie: 7.00, 8.30, 10.00. Po tej mszy świętej wyruszy procesja eucharystyczna. Po procesji – msza św. o godz. 13.00. Po południu – nabożeństwo czerwcowe
    o godz. 17.15. Msza św. wieczorna – o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału w procesji wszystkich, w sposób szczególny dzieci komunijne i rocznicowe (dziewczynki do sypania kwiatków) oraz asysty. Rodziców prosimy
    o zarezerwowane dzieciom czasu na tę okoliczność. Kwiatki na procesję możemy przynosić do zakrystii. Prosimy aby nie zastawiać samochodami miejsc, gdzie mają być ołtarze.
  6. Za przygotowanie poszczególnych ołtarzy odpowiadają:

– ołtarz I – Żywa Róża

– ołtarz II – siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus

– ołtarz III – Domowy Kościół

– ołtarz IV- wspólnota środowa

Przygotowanie ołtarzy nie jest jednak zarezerwowane dla wspólnot. Zapraszamy do tego dzieła wszystkich chętnych.

1. W sobotę o godz. 7.00 udajemy się na pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu.
  2. W lipcu i sierpniu będzie obowiązywał inny rozkład mszy świętych. W niedzielę nie będzie mysz św. o godz. 13.00 i 18.00. Będzie za to msza św. o godz. 20.00. W dni powszednie nie będzie mszy św. o godz. 17.30 (poza nielicznymi wyjątkami)
  3. W kiosku są do nabycia tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny” oraz specjalny dodatek do „Gościa Niedzielnego” dotyczący cudów eucharystycznych.