Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna 1.05.2022 r.

utworzone przez | 1 maj 2022 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś i w każdą niedzielę – nabożeństwo majowe o godz. 17.15. W pozostałe dni – po mszy św. wieczornej.
  2. W ramach przygotowań do odpustu w naszej parafii zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu:
    – dziś po mszy św. z godz. 13.00 – do nabożeństwa majowego
    – jutro – po nabożeństwie majowym do godz. 20.00
  3. We wtorek (3 V), w Uroczystość NMP Królowej Polski, która jest patronką naszej parafii, będziemy przeżywać odpust.  Msze święte o godzinie: 7.00, 8.30, 10.00, 12.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe – o godz. 17.15. Sumie odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. Andrzej Michalak – wikariusz z Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Łasku. Po tej mszy św. zapraszamy wszystkich na grochówkę i grilla. W ramach festynu parafialnego będziemy wspólnie biesiadować przy akompaniamencie akordeonów śpiewając pieśni patriotyczne i biesiadne. W programie – atrakcje dla dzieci: „zwiedzanie” wozu strażackiego, malowanie twarzy, wata cukrowa, popcorn, gry i zabawy prowadzone m.in. przez harcerzy. O godz. 15.30 – rozpoczniemy bieg na orientację. Prosimy o przynoszenie ciast i napojów i zostawianie ich na stołach przy naszej byłej kaplicy. Festyn zakończymy nabożeństwem majowym.
  4. W poniedziałek i wtorek (2 i 3 V) – kancelaria nieczynna.
  5. W środę o godz. 19.00 w domu parafialnym – spotkanie biblijno-modlitewne.
  6. W sobotę (7 V) Ruch Światło-Życie zaprasza na pieszą pielgrzymkę w intencji osób pragnących wyzwolenia z różnych form lęku i uzależnień. Pielgrzymka wyruszy o godz. 9.00 z katedry i dotrze do łódzkich Łagiewnik, gdzie o godz. 12.00 będzie sprawowana Eucharystia.
  7. W przyszłą niedzielę (8 V) o godz. 17.00 – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII.
  8. Pamiętajmy w modlitwie o maturzystach, którzy na początku maja będą zdawać egzaminy.
  9. W kiosku są do nabycia tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.