Ogłoszenia duszpasterskie 19.12.2021r. – IV Niedziela Adwentu

utworzone przez | 19 gru 2021 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś o godz. 17.00 w domu parafialnym spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I-ponadpodstawowych.
  2. Zapraszamy na roraty codziennie, do 24 XII, o godz. 7.00.
  3. Przed ołtarzem znajduje się świeca ze światłem przyniesionym ze Betlejem, miejsca narodzin Jezusa. Zachęcamy do „zabierania” tego światła do naszych domów.
  4. Chętnych, którzy w tym roku nie brali jeszcze udziału w rekolekcjach adwentowych, zapraszamy w najbliższy poniedziałek i wtorek o godz. 20.00 do domu parafialnego. W sali na I piętrze spotkamy się na wprowadzeniu do rozważania słowa Bożego. Potem będzie modlitwa w ciszy.
  5. W środę o godz. 19.00 w domu parafialnym – spotkanie biblijno-modlitewne.
  6. W piątek 24 XII kancelaria będzie nieczynna.
  7. W tym roku będziemy przeżywać 2 pasterki: o godz. 22.00 i 24.00. W przyszłości nie będzie to regułą. Rozwiązanie wynika z sytuacji jaką mamy obecnie. W I i II dzień świąt – msze św. według porządku niedzielnego – o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00.
  8. W I dzień świąt próba dla scholii –  w domu parafialnym o godz. 10.15. W II dzień świąt scholka dziecięca nie będzie śpiewać. Nie będzie też próby. Najbliższa próba i śpiew scholki – w niedzielę 2 stycznia.
  9. We wtorek 28 XII chcielibyśmy zacząć kolędę (tzw. wizytę duszpasterską). Udamy się tylko do osób, które nas zaproszą. Już możemy zgłaszać w zakrystii bądź kancelarii chęć przyjęcia kapłana. Możemy również pobrać z końca kościoła  druk, gdzie wyrazimy nasze preferencje dotyczące godziny wizyty duszpasterskiej. Wypełnioną kartkę przynosimy także do zakrystii lub kancelarii.
    Przewidujemy, że czas takiej kolędy potrwa do 9 stycznia 2022r. Po tym terminie będziemy zapraszać wiernych z poszczególnych ulic, bloków do kościoła. O wszelkich zmianach, będziemy Was informować na bieżąco.
  10. W tym roku wraca na ul. Piotrkowską Orszak Trzech Króli. Związany jest z nim wymiar charytatywny. Przy wyjściu z kościoła możemy pobrać torby na dary. Przygotowane już paczki przynosimy do kościoła do 3 stycznia włącznie. Potem, w ramach orszaku, łódzcy trzej królowie przekażą dary dzieciom z domów dziecka i rodzin zastępczych.
  11. Ze względu na dużą liczbę osób przebywających na kwarantannie, transmitujemy roraty w tygodniu i wszystkie mszy święte w niedzielę i święta.
  12. W kiosku parafialnym możemy nabyć sianko na stół wigilijny przygotowane przez naszych ministrantów. Zebrane ofiary będą przeznaczone na fundusz ministrancki. Bóg zapłać. Przed kościołem reprezentanci skautów rozprowadzają dekoracje na choinkę i kalendarze.
  13. Są już świece na Boże Narodzenie i opłatki. Prosimy o pobieranie opłatków dla osób, które same nie mogą po nie przyjść. W kiosku znajdziemy również tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.