Ogłoszenia duszpasterskie 5.12.2021r.

utworzone przez | 7 gru 2021 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu

W poniedziałek na mszach świętych o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 będziemy udzielać sakramentu namaszczenia chorych.

1. Zapraszamy na roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00.
  2. Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Dziś nauki rekolekcyjne podczas każdej mszy św. Jutro i we wtorek nauki o trzech porach dnia:
  • po roratach,
  • na mszy św. o godz. 9.00
  • na mszy św. o godz. 18.00.

Rekolekcje prowadzi o. Maciej Plewka, redemptorysta, proboszcz Par. św. Marka Ewangelisty w Łodzi. Pośród różnych rzeczy, które robimy codziennie, w poniedziałek i wtorek przeznaczmy jedną godzinę na spotkanie z Panem Bogiem w ramach rekolekcji. W ten sposób nie tylko my sami odniesiemy duchowe korzyści, ale również damy świadectwo dzieciom i młodzieży pokazujące, że należy szukać czasu dla Pana Boga.

3. Dziś o godz. 17.00 w domu parafialnym spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I-ponadpodstawowych.

4. W każdą niedziele o godz. 10.15 w domu parafialnym odbywa się próba dla dzieci śpiewających w scholii. Zapraszamy.

5. W środę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, 12.00 (w godzinie łaski), 17.30 i 18.00. Na ostatnią mszę św. zapraszamy także członków Ruchu Światło-Życie, dla których środowa uroczystość jest świętem patronalnym. Po mszy św. będzie miała miejsce modlitwa uwielbienia prowadzona przez ks. Marcina Pietrzyka.

6. W środę o godz. 19.00 zapraszamy do domu parafialnego na spotkanie modlitewno-biblijne.

7. W piątek o godz. 20.00 w domu parafialnym – próba chóru przygotowującego się do śpiewu na pasterce. Zapraszamy chętnych.

8. W sobotę o godz. 10.00 w kościele – spotkanie dla dzieci komunijnych z kl. 3b i ich rodziców.

9. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

10. W kiosku parafialnym są już świece na Boże Narodzenie i opłatki. Prosimy o pobieranie opłatków dla osób, które same nie mogą po nie przybyć. W kiosku znajdziemy również tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.