AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021 r.

utworzone przez | 28 lis 2021 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Rozpoczęliśmy czas Adwentu. Zapraszamy na roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Oprócz „stałych bywalców”, serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież. Poranne wstawanie jest sposobnością do realizacji tak aktualnej w tym okresie zachęty Jezusa wyrażającej się w słowach: „Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie”. 
 2. W przyszłą niedzielę (5XII) rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Potrwają one do wtorku (7XII). W poniedziałek i wtorek –  nauki rekolekcyjne: 1) po roratach, 2) na mszy św. o godz. 9.00 oraz 3) na mszy św. o godz. 18.00. Poniedziałek będzie dniem udzielania sakramentu namaszczenia chorych. Rekolekcje poprowadzi o. Maciej Plewka, redemptorysta, proboszcz Par. św. Marka Ewangelisty w Łodzi. Pośród różnych rzeczy, które robimy codziennie, w poniedziałek i wtorek przeznaczmy jedną godzinę na spotkanie z Panem Bogiem w ramach rekolekcji. W ten sposób nie tylko my sami odniesiemy duchowe korzyści, ale również damy świadectwo dzieciom i młodzieży pokazujące, że należy szukać czasu dla Pana Boga.
 3. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy do kościoła na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i koncert Zespołu Nadzieja z Tomaszowa Mazowieckiego
 4. Nie będzie dziś spotkania kandydatów do bierzmowania z klas VII. Za tydzień o 17.00 do domu parafialnego zapraszamy młodzież z klas I-ponadpodstawowych.
 5. W każdą niedziele o godz. 10.15 w domu parafialnym odbywa się próba dla dzieci śpiewających w scholii. Zapraszamy. 
 6. Trwamy w naszej modlitwie za Ojczyznę i instytucję rodziny. Trwa również nowenna do św. Andrzeja Boboli w intencji naszego kraju. We wtorek (30 XI) o godz. 18.00 spotkamy się na mszy św. w intencji Ojczyny.
 7. W środę o godz. 19.00 zapraszamy do domu parafialnego na spotkanie modlitewno-biblijne.
 8. Przypominamy o spotkaniach formacyjnych dla młodzieży, które odbywają w każdy piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 9. W sobotę o godz. 10.00 w kościele – spotkanie dla dzieci komunijnych z kl. 3a i ich rodziców.
 10. W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej parafii Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Początek o godz. 15.00 w kościele.
 11. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca oraz nabożeństwa związane z tymi dniami. W piątek spowiedź od godz. 6.45. Po mszy św. porannej kapłani udadzą się do chorych. Po południu spowiedź od godziny 17.00.
 12. W kiosku parafialnym są już świece na Boże Narodzenie i opłatki. Znajdziemy tam również tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.