AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Chrystusa Króla – 21 listopada 2021 r.

utworzone przez | 21 lis 2021 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W niedzielę o godz. 8.15 i po mszy św. z godz. 10.00 modlimy się za zmarłych. Gdyby jakieś imiona czy nazwiska naszych krewnych wspominanych w wypominkach były pominięte lub błędnie zapisane, z góry za to przepraszamy i prosimy o zgłaszanie uwag w zakrystii. Nadal możemy zamawiać wypominki i msze św. na rok bieżący i przyszły.
 2. W każdą niedziele o godz. 10.15 w domu parafialnym odbywa się próba dla dzieci śpiewających w scholii. Zapraszamy. 
 3. Dziś o godz. 17.00 w domu parafialnym spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I-ponadpodstawowych. W przyszłym tygodniu – spotkanie dla klas VII.
 4. Jutro (22 XI) po mszy św. z godz. 18.00 w kościele – różaniec w intencji Ojczyny. Biorąc pod uwagę różne okoliczności jakie dotykają naszego kraju, chcemy przywoływać wstawiennictwa MB Królowej Polski, patronki naszej parafii i Ojczyzny. Będziemy się modlić również o poszanowanie instytucji rodziny. Jutro zaczyna się również nowenna do św. Andrzeja Boboli w intencji naszego kraju. A także imigrantów i potrzebujących. Osoby, które pragną wziąć w niej udział, odmawiają przez 9 dni: litanię do św. Andrzeja Boboli (teksty dostępne w internecie i w kruchcie) oraz 1 raz: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu. Modlitwy te możemy odmawiać w domu. Ci, którzy mają taką możliwość, przyjmują w tych dniach komunię św. w intencji Ojczyzny. Na zakończenie nowenny – 30 XI o godz. 18.00 – zapraszamy na mszę św. w intencji naszego kraju.
 5. W środę o godz. 19.00 zapraszamy do domu parafialnego na modlitwę w oparciu o Pismo Św.
 6. Nasze siostry karmelitanki ze Złocieniowej zapraszają do siebie w najbliższy czwartek o godz. 18.30 na eucharystię o Dzieciątku Jezus. Sprawowana ona będzie  w intencji poszanowania życia ludzkiego oraz w intencji małżeństw pragnących potomstwa. Msza św. będzie poprzedzona nabożeństwem Drogi Betlejemskiej. Szczegóły na plakacie w kruchcie.
 7. W sobotę o godz. 10.00 w kościele – spotkanie dla dzieci komunijnych z kl. 3c i ich rodziców.
 8. W przyszłą niedzielę zaczynamy Adwent. Pierwsze roraty – dzień później o godz. 7.00. Oprócz „stałych bywalców” , serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież.
 9. Również w najbliższą niedzielę o godz. 16.00 zapraszamy do kościoła na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i koncert Zespołu Nadzieja z Tomaszowa Maz.
 10. Rekolekcje adwentowe zaczną się w II niedzielę adwentu (5 XII) i potrwają do wtorku (7 XII). Poprowadzi je o. Maciej Plewka, redemptorysta, proboszcz Par. św. Marka w Łodzi. Przy braku czasu, znajdujemy czas tylko na rzeczy ważne. Prosimy, aby za takie uznać rekolekcje i już teraz zaplanować udział w nich.
 11. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na rzecz migrantów.
 12. W kiosku parafialnym są już świece na Boże Narodzenie i opłatki. Znajdziemy tam również tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.