AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie XXXIII Niedziela w Okresie Zwykłym – 14 listopada 2021 r.

utworzone przez | 13 lis 2021 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia dotyczące całej archidiecezji:

 1. Ojciec Święty Franciszek przychylił się do prośby ks. abp. Grzegorza Rysia, aby Rok Jubileuszowy, ogłoszony z racji na 100-lecie naszej diecezji, trwał do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego (w kościołach jubileuszowych), a w bazylice archikatedralnej do Niedzieli Miłosierdzia Bożego
 2. Kuria Łódzka zapraszam na film dokumentalny o słudze Bożej Stanisławie Leszczyńskiej, która w obozie koncentracyjnym ratowała życie poczętym dzieciom. Film nosi tytuł „Położna”. Jego projekcja odbywa się Łódzkim Domu Kultury w następujące dni: 
  • 14 listopada godz. 15.30
  • 20, 21 i 27 listopada godz. 16.00.

Bilety można nabyć w kasie ŁDK lub na stronie, pod adresem internetowym wskazanym w ogłoszeniach: https://kino.ldk.lodz.pl/film?title=polozna

Ogłoszenia parafialne:

 1. Dziękujemy za modlitwę w intencji zmarłych. Wypominki czytamy w niedzielę o godz. 8.15 i po mszy św. z godz. 10.00. Gdyby jakieś imiona czy nazwiska zmarłych były pominięte lub błędnie zapisane, z góry za to przepraszamy i prosimy o zgłaszanie uwag w zakrystii. Nadal możemy zamawiać wypominki i msze św. na rok bieżący i przyszły.
 2. Do końca listopada możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza, kościoła czy kaplicy i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.
 3. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Ubogich. Jeśli jest ktoś wśród Was, kto chciałby nam pomóc przy pracy z ubogimi, zapraszamy do zakrystii.
 4. W każdą niedziele o godz. 10.15 w domu parafialnym odbywa się próba dla dzieci śpiewających w scholii. Zapraszamy. 
 5. Dziś o godz. 17.00 w domu parafialnym – spotkanie Żywej Róży.
 6. Zapraszamy na spotkania dotyczące nauki modlitwy w oparciu o Pismo Św. Spotkania odbywają się w środy w domu parafialnym o godz. 19.00.
 7. W czwartek o godz. 19.30 również w domu parafialnym będzie miało miejsce skupienie modlitewne kapłanów z naszego dekanatu. Polecamy się Waszej modlitwie.
 8. W najbliższą sobotę w łódzkiej katedrze odbędzie się Dzień Jedności Służby Liturgicznej. Nie odbędzie się natomiast w naszej parafii spotkanie dla dzieci komunijnych z kl. 3c i ich rodziców.
 9. W przyszłą niedzielę (21 XI) o godz. 17.00 w domu parafialnym – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I-ponadpodstawowych.
 10. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki dla prześladowanych chrześcijan.
 11. W kiosku parafialnym są już świece na Boże Narodzenie i opłatki. Znajdziemy tam również tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.