Ogłoszenia duszpasterskie XXXI Niedziela w Okresie Zwykłym – 31 października 2021 r.

utworzone przez | 31 paź 2021 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Zapraszamy na ostatnie już nabożeństwo październikowe – dziś o godz. 17.15.
  2. Dziś obchodzimy wigilię uroczystości Wszystkich Świętych. Podczas gdy w świecie, w ramach Halloween, w centrum stawia się mroczne postacie, my chcemy zgromadzić się w katedrze na radosnej modlitwie przepełnionej nadzieją. Zechciejmy wziąć udział w tym nabożeństwie nie tylko po  to, aby osobiście wejść w relację ze świętymi, ale także po to, żeby dać świadectwo chrześcijańskiego przeżywania tego czasu naszym dzieciom i młodzieży. Z naszej parafii o godz. 19.00 będzie wyjeżdżał autokar do katedry. Chętnych do wyjazdu zapraszamy do zakrystii aby się zapisać. Cena wyjazdu – 10 zł. Czas przewidywanej modlitwy: 20.00 – 22.00.
  3. Jutro, w Uroczystość Wszystkich Świętych msze święte będą sprawowane podobnie jak w niedzielę o godzinie: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00, z jednym wyjątkiem – nie będzie mszy św. o godz. 13.00. Przypominamy, że 1 listopada obchodzimy święto nakazane co wiąże się z obowiązkiem uczestnictwa w eucharystii tego dnia.
  4. W zakrystii i kancelarii możemy zamawiać msze święte na rok bieżący i przyszły a także wypominki jednorazowe i całoroczne.
  5. W Dzień Zaduszny – msze święte o godzinie: 7.00, 9.00, 17.30 i 18.00. Po ostatniej mszy św. zapraszamy na nabożeństwo w intencji zmarłych, podczas którego będziemy omadlać zmarłych z naszych rodzin, zwłaszcza wymienionych w wypominkach jednorazowych. Wypominki całoroczne będziemy czytać od I niedzieli listopada (czyli od 7 XI).
  6. Zapraszamy na spotkania dotyczące nauki modlitwy w oparciu o Pismo Św. Spotkania odbywają się w środy w domu parafialnym o godz. 19.00.
  7. W sobotę (6XI) o godz. 10.00 w kościele spotkanie dla dzieci komunijnych z kl. 3a i ich rodziców
  8. W przyszłą niedzielę (7 XI) o godz. 17.00 w domu parafialnym – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I-ponadpodstawowych.
  9. W kiosku parafialnym są już świece na Boże Narodzenie. Znajdziemy tam również tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.